Zatrudnienie Maleka do zagrania złoczyńcy w filmie z Jamesem Bondem było bardzo dobrym posunięciem. W filmie „Nie czas umierać” wciela się w tajemniczego Safina. Jest to kolejny aktor z Oscarem na koncie, którego zobaczymy w franczyzie. Wcześniej widzieliśmy Javiera Bardema („Skyfall”) oraz Christopha Waltza („Spectre”).

W nowym materiale promocyjnym Malek i reżyser Cary Joji Fukunaga opowiadają co nieco o tej postaci. Akcentują przede wszystkim fakt, że Safin jest niebezpieczny zarówno dla Bonda, jak i świata. Tutaj na pewno ciekawym aspektem też będzie to, że motywacje antagonisty są w głównej mierze osobiste. Patrząc na ten materiał można też dojść do wniosku, że twórcy chcieli utrzymać wszystko w bondowskiej estetyce – Safin wydaje się podobnie przerysowany jak inni wrogowie agenta 007. To oczywiście działa na plus, ale musimy poczekać do samego filmu, by wydać ostateczny werdykt.

Nie czas umierać”: fabuła i obsada

Przypomnijmy, że „Nie czas umierać” ukaże Jamesa Bonda w rzadko spotykanej roli. Agent odszedł ze służby i prowadzi spokojne życie na Jamajce. Jednak jego stary przyjaciel z CIA, Felix Leiter, zjawia się, by prosić go o pomoc. Chodzi o uratowanie porwanego naukowca. Misja okaże się o wiele bardziej niebezpieczna, niż początkowo zakładano. Bond wpadnie na trop pewnego złoczyńcy, która posiada niezwykle niebezpieczną nową technologię.

W obsadzie filmu poza Craigiem pojawili się Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whisaw, Rory Kinnear, Lea Seydoux, Jeffrey Wright, Rami Malek, Dali Benssalah, Billy Magnussen, David Dencik, Lashana Lynch i Ana De Armas.

Premiera filmu odbędzie się 20 listopada tego roku. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie już do żadnego przesunięcia. Poniżej materiał promocyjny:

ELLE MAN POLECA: Ranking filmów z Jamesem Bondem – od najgorszego do najlepszego

ZOBACZ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

CZYTAJ: James Bond – te okulary przeciwsłoneczne nosił agent 007 w filmach. Każda para to już klasyk!