Zacznijmy jednak od samego początku. Kim jest Nick Bateman? Nick to kanadyjski aktor, scenarzysta i producent filmowy. Swoją karierę zaczynał jako model i fotomodel. Najpierw w Mediolanie, potem w Nowym Jorku, aż w końcu w Miami. W 2011 zadebiutował w pełnometrażowym filmie „Włóczęga ze strzelbą” u boku Rutgera Hauera i Gregory'ego Smitha – filmie, który w kręgach fanów kina gatunkowego uznaje się za kultowy. Największą sławę i popularność przyniósł mu jednak słynny serial „Oryginały” (Originals), w którym wcielił się w rolę Lance'a. W 2014 Nick znalazł się w obsadzie dramatu sensacyjnego „Smak zemsty” (Tapped Out), a w zeszłym roku mogliśmy oglądać go w serialu „A Brush with Love”. Rola, której mu jednak najbardziej zazdrościmy to ta, w którą wciela się tej jesieni. Nick po raz kolejny został bowiem twarzą włoskiej marki Bvlgari, która właśnie teraz wypuszcza na rynek swój najnowszy męski zapach. 

To jeszcze kilka słów o samej marce. Bvlgari to włoska firma jubilerska, założona przez Sotirio Bvlgari w 1884 roku w Rzymie, oferująca nie tylko luksusową biżuterię, znaną i pożądaną przez kobiety i mężczyzn na całym świecie, lecz także zegarki, torebki, akcesoria, a dla tych najbardziej wymagających - pobyty w luksusowych hotelach. Nie wszyscy wiedzą jednak, że Bvlgari to także brand przodujący w produkcji zapachów. I to nie tylko tych kobiecych. Pierwsze perfumy marki powstały już w 1992 roku. Dokładnie 28 lat później, w 2020 rynek kosmetyczny ma podbić najnowsza propozycja marki. Bvlgari Glacial Essence to zapach, której tej jesieni i zimy będzie pachniał właśnie Nick Bateman.

Bvlgari Glacial Essence - co wiemy o zapachu? 

Bvlgari Glacial Essence to aromatyczny zapach dla mężczyzn, który z założenia ma mu towarzyszyć podczas wypraw, eskapad i podejmowaniu kolejnych wyzwań. Pomóc mają w tym zamknięte w zapachu nuty głowy (esencja jagód jałowca, ekstrakt imbiru, esencja geranium), nuty serca (irys, esencja australijskiego drzewa sandałowego oraz esencja bylicy) i nuty bazy (esencja drzewa cedrowego z Alaski, akord clearwood i akord piżmowy). Dzięki takiej kompozycji Bvlgari Glacial Essence ma przypominać zapachem najwyższe szczyty górskie, które zdobyliśmy i wierzchołki lodowców, które jeszcze przed nami. 

Za stworzenie tej kompozycji odpowiada włoski mistrz perfumeryjny Alberto Morillas, który tak opisuje zamysł towarzyszący pracom nad zapachem: 

Chciałem oddać wrażenie lodowatej świeżości. Ten pełen kontrastów zapach to lodowaty, nieokiełznany powiew świeżości dla każdego mężczyzny, który go nosi.

Nick Bateman twarzą Bvlgari Glacial Essence

Twarzą zapachu Bvlgari już po raz kolejny został nie kto inny jak właśnie Nick Bateman. Aby tak się jednak stało, kanadyjski model musiał stawić się na sesji zdjęciowej, którą reżyser Damien Krisl i fotograf Chris Kolls zaaranżowali na naturalnym lodowcu, w ośrodku narciarskim Cervinia na wysokości ponad 12 000 stóp. Sesja miała oczywiście miejsce w ojczyźnie Bvlgari - we Włoszech. Takie działanie marki było nieprzypadkowe. Miało odzwierciedlać ducha nowego zapachu i wartości marki Bvlgari.

W spocie reklamowym widzimy jak Nick Bateman wspina się na sam szczyt. Oddychanie nieskazitelnie czystym powietrzem lodowca daje mu impuls, by sięgnąć po więcej i iść jeszcze wyżej. Zapach Bvlgari Glacial Essence, używany nawet na co dzień w wielkim mieście, dalekim od wysokich szczytów i ośnieżonych wierzchołków lodowców, ma przywoływać na myśl emocje, które towarzyszą doświadczaniu najbardziej ekscytujących wyzwań życia. Nick Bateman udziałem w tej kampanii udowodnił, że do dobre jest już członkiem rodziny Bvlgari. W tym sezonie dołączysz do niej także Ty?

ZOBACZ: Polish beauty po męsku: co się powinnom znaleźć w męskiej kosmetyczce (i nie tylko)?

CZYTAJ TEŻ: "Bad Boy" Caroliny Herry to zapach dla wyjątkowo niegrzecznych chłopców

WIĘCEJ O MĘSKICH ZAPACHACH: Modne męskie perfumy w przystępnej cenie