Pierwszy sezon „Rojsta” zadebiutował na platformie Showmaxa w sierpniu 2018 roku. Wyreżyserowany przez Jana Holoubka i napisany przez niego wspólnie z Kasperem Bajonem w udany i przy okazji dość mroczny sposób ukazał rzeczywistości PRL-u z połowy lat 80. XX wieku. Choć produkcja została przyzwoicie przyjęta, to jednak nie doczekała się kontynuacji. Powód był prosty – Showmax w ubiegłym roku wycofał się z polskiego rynku. Na szczęście pod koniec 2019 roku Netflix przejął prawa do tytułu i teraz już wiemy, że drugi sezon „Rojsta” rzeczywiście powstanie.

O czym będzie kontynuacja? Jej akcja rozgrywa się podczas powodzi stulecia w 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz, znany już z pierwszego sezonu, las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

Podobne jak było w pierwszym sezonie, główne role dziennikarzy miejscowej gazety grają Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. W żonę bohatera granego przez Ogrodnika wciela się Zofia Wichłacz, ponadto do obsady dołączyli Magdalena Różczka i Łukasz Simlat. Reżyserem i współautorem scenariusza jest ponownie Holoubek.

– Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta" jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości – powiedział Holoubek.

Premiera 2. sezonu, składającego się z sześciu odcinków, odbędzie się 2021 roku. Jeszcze nie znamy dokładnego terminu, ale bez wątpienia jest na co czekać. Poniżej krótka zapowiedź: