„Atomic Blonde” słusznie porównywano ze słynną serią filmów z Keanu Reevesem. Nie dość, że wyreżyserował go David Leitch, który stworzył także pierwszego „Johna Wicka”, to jeszcze agentka Lorraine Broughton okazała się praktycznie tak samo skuteczna jak tamten bohater w pozbywaniu się zbirów. Przy okazji bohaterka była także zmysłowa, inteligentna i zawsze zdeterminowana, by wykonać zadanie. Już sama Charlize Theron sprawiła, że chciałoby się oglądać jej postać w kolejnych filmach. I tak się właśnie stanie.

W rozmowie z magazynem „Total Film” aktorka wyznała, że sequel filmu powstanie dla Netflixa. „Poszliśmy opowiedzieć o filmie i Scott Stuber [szef produkcji w serwisie – przy.red.] był nim naprawdę zainteresowany. Długo rozmawialiśmy o projekcie i obecnie trwają prace nad scenariuszem” – powiedziała Theron.

Niestety aktorka nie chciała zdradzić niczego na temat samej fabuły kontynuacji. „Ta postać została stworzona w taki sposób, by nie zdradzać za wiele na swój temat. Czuję, że w jej historii jest mnóstwo potencjału. Poprzeczka została zawieszona wysoko, ale jesteśmy z tego powodu podekscytowani” – dodała.

Przypomnijmy, że w filmie sprzed trzech lat akcja dzieje się w Berlinie u schyłku Zimnej Wojny. Brytyjska agentka dostaje zlecenie odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów. „Atomic Blonde” zostało nakręcone w stylowy sposób i imponowało świetnie zainscenizowanymi scenami akcji – szczególnie wielkie wrażenie robi walka na schodach kręcona na jednym długim ujęciu. Można się spodziewać, że tego typu atrakcji dostaniemy więcej w dwójce. Zatem jest na co czekać.

Jeśli jeszcze nie widzieliście „Atomic Blonde”, to film znajdziecie w katalogu Netflixa. Poniżej zwiastun:

ZOBACZ: Najlepsze filmy o eksploracji kosmosu. Od „Pierwszy krok w kosmos” po „Interstellar” [PRZEGLĄD ELLE MAN]

CZYTAJ: Cannes 2020: festiwal ogłosił wyniki selekcji. Na prestiżowej liście znalazł się polski film!

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]