Pozycje, które Polacy wybierali do oglądania w mijającym (na szczęście) roku są niejako odbiciem emocji, które nam przez ostatnie 12 miesięcy towarzyszyły. Sprawdźcie, które z tytułów dostępnych na Netfliksie cieszyły się największym zainteresowaniem widzów.

Najpopularniejsze filmy i seriale na Netfliksie w 2020 roku

Dość zaskakujący (a może właśnie nie) jest ogromy wzrost zainteresowania produkcjami z gatunku fantasy. W dużym stopniu to zasługa tego, że były one mocno przez Netflix promowane, ale po części zapewne podyktowany chęcią ucieczki od wiadomości z życia codziennego, które w 2020 roku były dalekie od wesołych. Dużą popularnością cieszyły się seriale „Przeklęta” oraz „Locke & Key”. Gatunkowi przysłużył się też sukces „Wiedźmina”, która szybko przełożyła się na zamówienie na kolejny sezon. Trzykrotnie częściej niż w 2019 roku sięgano po szeroko pojęte romantyczne historie (prym wiodły „The Kissing Booth 2”, „Zakochany bogacz” czy „Miłość gwarantowana”), a także po musicale, w tym „Grease”, „Sweeney Todd” i „Eurowizja”.

Gatunkiem, który cieszył się największym uznaniem polskich widzów Netfliksa, był dramat – zarówno w kategorii filmów, jak i seriali. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że Polacy chętnie sięgali przede wszystkim po rodzime produkcje, w tym między innymi po serial oryginalny Netflix „W głębi lasu” oraz filmy „Jak zostałem gangsterem”, „Boże Ciało”, „Proceder” i „Zabawa Zabawa”. Uznanie w oczach polskich widzów – podobnie jak tych na całym świecie – znalazł serial „Gambit królowej” z udziałem Marcina Dorocińskiego.

Podczas miesięcy jesienno-zimowych użytkownicy chętnie wybierali także horrory. Wygląda na to, że im mniej przyjazna aura na zewnątrz, tym chętniej szukamy nie tylko tytułów, które rozweselą w czasie jesiennej pluchy, ale także mrocznych historii, które wzbudzą gęsią skórkę nie tylko z zimna, ale i ze strachu. Jednym z horrorów, który cieszył się największą popularnością wśród polskich widzów był rodzimy tytuł „W lesie dziś nie zaśnie nikt” - został on premierowo udostępniony w serwisie, także użytkownicy Netflix mogli obejrzeć go jako pierwsi w Polsce. Co ciekawe, w cieplejszych miesiącach - jak kwiecień, lipiec i sierpień - swój złoty okres przeżywały filmy akcji. W tym roku poziom adrenaliny podnosiły Polakom takie tytuły jak „Tyler Rake Ocalenie” z Chrisem Hemsworthem czy „The Old Guard” z Charlize Theron. Chętnie sięgano także po kolejny sezon emocjonujących przygód nietuzinkowego rodzeństwa z „The Umbrella Academy”.

Sporą popularnością cieszyły się produkcje z różnych stron świata, wśród których prym wiódł hiszpański „Dom z papieru”. Sukces odniosły również amerykański „Ostatni taniec”, meksykańskie „Mroczne pożądanie” i rosyjski „Ku jezioru”.