Netflix jest jedną z tych nielicznych firm, które skorzystały na pandemii koronawirusa. Streamingowy gigant stał się dla wielu z nas narzędziem jeszcze bardziej użytecznym niż wcześniej – przynajmniej od marca tego roku jest jednym z głównych dostarczycieli rozrywki.

Platforma ujawniła ostatnio listę filmów, które osiągnęły największą oglądalność, liczoną w ciągu 4 tygodni od daty premiery danego dzieła na serwisie. W zestawieniu uwzględniono filmy oryginalne z ostatnich dwóch lat. I chyba nikogo nie zdziwi, że najpopularniejszym tytułem jest produkcja, która miała swoją premierę w kwietniu tego roku, czyli w momencie, gdy pandemia mocno dawała się światu we znaki.

Ogólny wniosek jest taki, że użytkownicy Netflixa bardzo chętnie oglądają filmy z gwiazdami (Chris Hemsworth, Mark Wahlberg, Sanda Bullock i Ryan Reynolds królują). Jednak są też bardzo miłe zaskoczenia – kto by się spodziewał, że „Platforma” – hiszpański thriller science fiction – cieszył się taką popularnością w pierwszym miesiącu swojego pobytu na serwisie. Rozgrzewa serce fakt, że „Irlandczyk”, znakomity dramat gangsterski Martina Scorsesego, również przyciągnął wielką rzeszę widzów w domach.

Oczywiście nie każdy z filmów z tej listy można uznać za dobry, ale w interesujący sposób oddają one to, co lubią i chcą oglądać użytkownicy Netflixa. Poniżej możecie zobaczyć 10 najpopularniejszych filmów oryginalnych platformy wraz z wynikami oglądalności:

10. „Wynajmij sobie chłopaka” – 48 mln

Licealista tworzy aplikację, dzięki której można go wynająć jako chłopaka na różne uroczystości.

9. „Platforma” – 56.2 mln

Betonowa płyta z jedzeniem zjeżdża w dół w wielopoziomowym więzieniu. Dla osadzonych zamkniętych na najniższych piętrach pozostaną tylko resztki — albo głód i rozpacz.

8. „Niewłaściwa Missy” – 59 mln

Tim myśli, że zaprosił kobietę swoich marzeń na wspólny wyjazd na Hawaje. Jednak pomyłkowo skierował zaproszenie do kobiety, z którą przeżył randkę rodem z koszmaru.

7. „Potrójna granica” – 63 mln

Byli żołnierze sił specjalnych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, postanawiają ukraść 75 milionów dolarów południowoamerykańskiemu baronowi narkotykowemu.

6. „Irlandczyk” – 64.2 mln

Płatny zabójca Frank Sheeran powraca do sekretów, których strzegł jako lojalny członek rodziny przestępczej Bufalino.

5. „Zabójczy rejs” – 73 mln

W trakcie europejskich wakacji na jachcie miliardera nowojorski policjant i jego żona stają się głównymi podejrzanymi, gdy gospodarz zostaje zamordowany.

4. „6 Underground” – 83 mln

Szóstka niezastąpionych mistrzów swojego fachu została wybrana do wypełnienia ważnej misji – zmienienia świata na lepsze.

3. „Śledztwo Spensera” – 85 mln

Były policjant prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kolegów. Pomagają mu  eks-dziewczyna i zawodnik MMA.

2. „Nie otwieraj oczu” – 89 mln

W obliczu nieznanej, śmiercionośnej siły matka z małymi dziećmi desperacko walczy o przetrwanie.

1. „Tyler Rake: Ocalenie” – 99 mln

Nieustraszony najemnik podejmuje się najbardziej niebezpiecznej misji w swojej karierze – musi uratować porwanego syna pewnego biznesmena.

ZOBACZ: Najlepsze filmy o eksploracji kosmosu. Od „Pierwszy krok w kosmos” po „Interstellar” [PRZEGLĄD ELLE MAN]

CZYTAJ: Cannes 2020: festiwal ogłosił wyniki selekcji. Na prestiżowej liście znalazł się polski film!

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]