Urodzona 22 maja 1970 w Londynie Naomi Elaine Campbell swoją przygodę z modelingiem zaczęła ju z w wieku 15 lat. Będąc uczennicą Italia Conti Academy of Theatre Arts, Naomi została odkryta podczas zakupów w Covent Garden przez Beth Boldt, agentkę Synchro Model Agency. Jej kariera szybko się rozwijała — w kwietniu 1986 roku, tuż przed swoimi szesnastymi urodzinami, pojawiła się na okładce brytyjskiej edycji magazynu „Elle”.

W następnych latach jej kariera staje się rozwijała – pojawiła się na wybiegach u Gianniego Versace czy Vivienne Westwood oraz pozowała dla ikonicznych fotografów jak Petera Lindbergha czy Bruce’a Webera. Ilości okładek z jej udziałem w prestiżowych magazynach niemal nie sposób wymienić w całości.

Campbell można było zobaczyć w teledysku Michaela Jacksona „In the Closet”; współpracowała z Madonną przy jej kontrowersyjnej książce „Sex”, pojawiając się na nagich zdjęciach z piosenkarką. W latach 90. próbowała swoich sił także w innych branżach – wydała powieść „Łabędź”, którą akurat napisała za nią ghostwriterka, oraz nagrała album muzyczny „Babywoman”. Oba przedsięwzięcia zostały bardzo źle przyjęte przez krytyków.

Pod koniec lat 90. Naomi zrezygnowała na jakiś czas z występowania na wybiegach, ograniczając swoje działania do sesji zdjęciowych. Jednak gdzieś tak od 2013 roku modelka ponownie z werwą powróciła do swojego zawodu, przechadzając się w ubraniach takich domów mody jak m.in. Yves Saint Laurent, Prada, Chanel, Givenchy, Dior, Louis Vuitton, Hermes czy Marc Jacobs. Występowała także w reklamach większości wyżej wspomnianych marek.

Można powiedzieć, że Brytyjce udało się podtrzymać sukces, który osiągnęła w początkach swojej kariery. Dziś Naomi kończy 50 lat i wciąż pozostaje jedną z najbardziej znanych modelek na świecie. W GALERII>>> możecie zobaczyć jej najseksowniejsze zdjęcia z różnych lat.

ZOBACZ TEŻ: Bella Hadid jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Potwierdza to nauka