Tereny, na których znajduje się Foksal, przez lata należały do najznamienitszych rodzin. W XVIII wieku trafiły w ręce Franciszka Kabryta – bankiera, który postanowił stworzyć tu ogród rozrywki dla arystokracji i warszawskich elit. Ogród był iluminowany, a pięknym światłom i fajerwerkom towarzyszyła muzyka w wykonaniu orkiestry. Miejsce to było wówczas jednym z najpopularniejszych w Warszawie. To również stąd 10 maja 1789 roku Jean-Pierre Blanchard wystartował w dziewiczy na ziemiach polskich lot balonem. Ulica zaczęła się zmieniać i stawać prawdziwą ulicą w XIX wieku, kiedy ogród wykupiła rodzina Przeździeckich. Zaczęły powstawać pierwsze budynki. Tak powstała ulica Foksal. Posesję pod numerem 19 wykupił Ksawery Branicki i szybko wybudował tam siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Budynek cieszył się sławą nie tylko wśród sportowców, również turyści tłumnie odwiedzali to miejsce, podziwiając „Alegorię Wisły” – rzeźbę Hipolita Malczewskiego, zdobiącą gmach. To właśnie pod numerem 19 historia zatoczy koło. Znowu na ulicę Foksal zawitają elity. Skąd ta pewność?

FHouse: wielkie otwarcie - gdzie i kiedy?

A no stąd, że już 13-14 marca właśnie na Foksal 19 swoje podwoje otworzy najnowszy klub stolicy – FHouse. I jak przystało na historię budynku, będzie to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Wielkie otwarcie FHouse będzie wydarzeniem, którego Warszawa ma długo nie zapomnieć. 12 marca drzwi do wielkiej rozrywki otworzą gwiazdy muzyki, kina i oczywiście mody, a już 13 i 14 marca pierwsi goście mogą podziwiać odnowione wnętrza i bawić się przy dźwiękach muzyki wielkich światowych artystów.

FHouse: wielkie otwarcie - gwiazdy i goście

Kto się pojawi na otwarciu klubu? Ekscentryczny milioner – Gianluca Vacchi, oficjalny głos Fashion TV- Ania J i żona jednego z największych światowych DJów - Cathy Guetta – to tylko niektóre muzyczne zapowiedzi tego wieczoru. Nie zabraknie też pokazów tanecznych, mody, pysznego jedzenia i zabawy do białego rana. Na scenie zobaczyć będzie można takie gwiazdy muzyki elektronicznej jak wspomniani Gianluca Vacchi, Ania J i Cathy Guetta, lecz także Tyron Dixon, Roberto Sevillano, Viktor Olle, Lunnas, Jaco i Ellys Leon oraz Roberto Sevillano.

FHouse: jedyne takie miejsce

FHouse, należące do rodziny Fashion TV, to miejsce, gdzie spotka się moda, muzyka, taniec i jedzenie w niezwykłej oprawie. Wśród wielu klubów ten będzie wyróżniał się pod każdym względem. Jednym z nich z pewnością będzie wystrój. Klub mieści się na czterech piętrach zabytkowej kamienicy. Na każdym piętrze goście mogę spodziewać się różnych doznań, ale na każdym można będzie poczuć smak luksusu. Zapewnią to projekty wnętrz, wykonane przez Marco Belotto.

Na parterze, w restauracji, można będzie spróbować niezwykłych dań, często inspirowanych najnowszymi kolekcjami wielkich projektantów. Niezwykłości daniom doda sposób ich podania. Każdy będzie mógł zamówić tematyczny talerz – mięsny, wegetariański, rybny albo z owocami morza i wszyscy goście będą mogli spróbować jego smakołyków. Na pierwszym piętrze można będzie delektować się wykwintnymi alkoholami i zapalić kubańskie cygaro. A przy okazji poznać najnowsze trendy w modzie haute couture i wybrać modną biżuterię i perfumy. Na drugim piętrze, w wielkiej sali balowej, w każdą środę, piątek i sobotę, do tańca porwą gwiazdy światowych klubowych scen. A co zrobić z pozostałymi dniami? Najlepiej przyjść na pokaz nowych kolekcji topowych projektantów, nie tylko polskich lub na wystawę.

Czwarte piętro jest nieco tajemnicze. To Michel Adam’s Super VIP & Business Lounge. Dyskretna obsługa, spokojna muzyka i obsługa concierge zapewnią idealne warunki do biznesowego spotkania albo wieczornego relaksu w gronie najbliższych przyjaciół. Zatem do zobaczenia już wkrótce w FHouse w Warszawie!