Premiery samochodowe w 2019 roku: Audi RS7

Na niemieckich drogach już trwają testy tej ponad sześćset konnej maszyny. W najnowszej odsłonie RS7 znajdziemy ten sam silnik co w Lamborghini Urusie, a auto ma być lżejsze od poprzedniej wersji o ok. 80 kg. Prędkość maksymalna? 305 km/h!

Kilka dni temu media motoryzacyjne rozpisywały się o „śnieżnych” testach RS7, a czytelnicy zobaczyli zdjęcia nadchodzącego modelu (w charakterystycznym dla testowanych przed premierą aut kamuflażu). Opinie co do zbliżającej się premiery są zgodne – Audi szykuje dla nas kolejną fantastyczną maszynę!

Premiery samochodowe w 2019 roku: BMW Seria 1

Podczas przyszłorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie (odbędzie się jesienią) zobaczymy prawdopodobnie nową Serię 1. Jeszcze kilka miesięcy temu projekt owiany był całkowitą tajemnicą, ale odkąd BMW uchyliło zakaz dziennych jazd prototypem, dowiedzieliśmy się nieco więcej. Wnętrze ma być przestronniejsze, za to silnik przegra rywalizację z największymi konkurentami w tej klasie: Audi i Mercedesem. Zastosowanie napędu wyłącznie na przednią oś to nic innego jak cięcie kosztów.

Premiery samochodowe w 2019 roku: Mercedes GLB

Zapowiadany od długiego czasu GLB będzie kolejnym SUV-em w ofercie Mercedesa. Większy od GLA prawdopodobnie przyciągnie entuzjastów zamiejskich podróży. Model jest już testowany na niemieckich ulicach, oczywiście w charakterystycznym kamuflażu. Pierwsze zdjęcia wskazują, że będzie dużo masywniejszy od konkurencyjnych w tej klasie: BMW X1 oraz Audi Q2. Szacowana pojemność bagażnika: 500 litrów.

Premiery samochodowe w 2019 roku: Toyota Supra

Najbliższe miesiące przyniosą premierę długo wyczekiwanej piątej generacji kultowej już Supry. Fani czekali na nią ponad 15 lat! Jak zapowiada producent, nadchodzący model zobaczymy oficjalnie w pełnej krasie już w połowie stycznia. Prestiżowy „Auto Express” pisze, że nowa Toyota Supra to jedna z najbardziej oczekiwanych premier przyszłego roku.

Premiery samochodowe w 2019 roku: Seat Leon

Szczątkowe informacje wskazują, że w przyszłym roku możemy spodziewać się również kolejnej generacji słynnego modelu hiszpańskiego producenta - eksperci przewidują, że nowego Leona powinniśmy ujrzeć w drugiej połowie 2019 roku. Oprócz odmian benzynowych i diesla planowane są również hybrydy oraz wersje elektryczne wzbogacone o wyróżniające się akcenty stylistyczne.

Premiery samochodowe w 2019 roku: Land Rover Defender

Wciąż nie wiemy, czy nowego Defendera ujrzymy już w najbliższych miesiącach, czy przyjdzie poczekać nam nieco dłużej. Faktem jest, że indyjski koncern Tata (Jaguar i Land Rover) wkroczył w decydującą fazę prac – spotterzy prześcigają się w zdjęciach z testów nadchodzącego Defendera. Premiera elektryzuje fanów motoryzacji na całym świecie, ponieważ będzie to pierwszy redesign kultowego modelu zaprezentowanego... kilkadziesiąt lat temu!

Premiery samochodowe w 2019 roku: Mazda 3

Premiera czwartej generacji modelu 3 („trójka” debiutowała na rynku w 2003 roku) odbyła się podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Los Angeles, jednak samochód pojawi się w sprzedaży dopiero wiosną 2019 roku. To jeden z ważniejszych projektów producenta, ponieważ do tej pory sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy! Choć wnętrze najnowszego modelu 3 może szokować minimalizmem, auto ma być tryumfem japońskiej technologii.

Premiery samochodowe w 2019 roku: Renault Clio

W 2019 roku otrzymamy kolejną generację miejskiego Clio. Pierwsze zdjęcia wskazują na to, że Clio „pożyczy” wiele rozwiązań stylistycznych z nowego Megane'a. Ponadto – jak przewidują eksperci – producent ma zastosować w Clio nowoczesne rozwiązania związane z autonomiczną jazdą.

Premiery samochodowe w 2019 roku: Opel Corsa

- Nowa Corsa sprawi, że mobilność elektryczna stanie się przystępna dla wielu klientów – powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opla. Pojazd ma powstać na tej samej platformie co Peugeot 208, choć szczegóły i dokładne specyfikacje nie są jeszcze znane. Producent natomiast utrzymuje, że kolejnej Corsy możemy spodziewać się już w 2019 roku.