Jajko Eugene przemówiło na Instagramie

Jak się szczęśliwie okazało, słynne jajko "world_record_egg” zaczęło pękać w słusznej sprawie. Spot wypuszczony najpierw w serwisie streamingowym Hulu, a potem na Instagramie, objawił prawdziwe oblicze jajka Eugene. Tak, jak się spodziewano, bicie rekordu polubień na Istagramie było jedynie początkiem szerszej kampanii w mediach. Dziś już jednak wiemy, że nie chodziło o kolejną kampanię komercyjną, ale o spot promujący akcję  na rzecz pomocy osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne:

 - Jestem jajkiem bijącym rekord świata. Ostatnio zacząłem pękać. Dopadła mnie presja mediów społecznościowych. Jeśli ty też cierpisz, porozmawiaj z kimś – właśnie taką wiadomość przekazało nam ostatnio najpopularniejsze jajko na Instagramie.

Nie ukrywamy, że te przekaz ten bardzo nas ucieszył. Założycielka konta mogła przecież odsprzedać je kolejnej korporacji. Na szczęście okazało się, że powodowały nią wyższe cele i finalnie słynne jajko Eugene stało się twarzą (a raczej skorupką) ważnej akcji społecznej. To właśnie w jej ramach jajko Eugene zaleca cierpiącym z powodu dolegliwości i chorób natury psychicznej o skontaktowanie się z Mental Health America – instytucją zajmującą się pomocą osobom, które nie radzą sobie z codziennością. Na stronie talkingegg.info, do której przekierowuje ostatni post na profilu "world_record_egg” można znaleźć też listę instytucji, które oferują pomoc psychologów i psychiatrów. Brakuje na niej niestety polskich organizacji. Są za to linki do prężnie działających instytycji międzynawowych.

Jajko Eugene ambasadorem Mental Health America

- Chcieliśmy podziękować mówiącemu jajku za naświetlenie sprawy problemów zdrowia psychicznego z bardzo ważną wiadomością. Nie każdy umie mówić otwarcie o zdrowiu psychicznym, a ty zrobiłeś to dla co piątego Amerykanina, który przez to cierpi. Dziękujemy! – tak Mental Health America podziękowała instagramowemu jajku za pomoc w promocji pomocy dla potrzebujących wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego.

May z tego miejsca też chcieliśmy mu za to podziękować. Zdajemy sobie bowiem sprawę, jak ważne jest kontrolowanie swojego balansu psychicznego. Przy okazji nie ukrywamy, jak bardzo się cieszymy, że "world_record_egg” pękło i przemówiło w słusznej sprawie, zamiast reklamować kolejny napój gazowany, gumy, snacki, maszynki do golenia czy międzynarodowego producenta mebli. Dzięki temu wyborowi nasza psycha ma się od razu lepiej!