To nie pierwsze przewidywania Pinteresta. Jakiś czas temu pisaliśmy o peganizmie, który - zdaniem użytkowników tego portalu społecznościowego - będzie najmodniejszą dietą w przyszłym roku. Wnioski na temat nawyków żywieniowych zostały wyciągnięte na podstawie liczby wyszukiwań informacji dotyczących diety pegańskiej.

W podobny sposób Pinterest zbadał trendy wnętrzarskie. W 2019 roku nie powinniśmy spodziewać się rewolucji, jeśli chodzi o urządzanie domu. Co więc nas czeka?

Najpopularniejsze trendy wnętrzarskie 2019 roku: era tekstyliów dekoracyjnych

Popularność tego hasła rosła najbardziej. Kolorowe poduszki, koce, wzorzyste materiały na ścianach i meblach - to będzie prawdopodobnie najpopularniejszy trend wnętrzarski 2019 roku.

Najpopularniejsze trendy wnętrzarskie 2019 roku: malowanie płytek podłogowych

Wnętrza wymagają odświeżenia co jakiś czas. Płytek nie musimy od razu zrywać i wymieniać na nowe. Wystarczy, że pomalujemy je na inny kolor lub ozdobimy malowidłem. W prosty sposób zmienimy nastrój konkretnego pomieszczenia.

Najpopularniejsze trendy wnętrzarskie 2019 roku: rosnąca popularność kominków

Był czas, że kominek montowano w każdym polskim domu. Z czasem od takiego rozwiązania zaczęto odchodzić, ale wszystko wskazuje na to, że znów powróci do łask! Koniec jednak ociężałych, topornych konstrukcji, bo skandynawskie podejście do urządzania wnętrz nie ominęło również podejścia do kominków.

Najpopularniejsze trendy wnętrzarskie 2019 roku: więcej pojemników ozdobnych

Dużo czasu spędzasz w kuchni? Nie wiesz, gdzie chować przyprawy, herbatę, zioła? Ozdobne pojemniki i słoiki, wzorem kuchni naszych babć, znów staną się popularne! Gotowce kupisz w każdym sklepie, ale jeszcze lepszy efekt uzyskasz, jeśli taki słoik ozdobisz własnoręcznie.

Najpopularniejsze trendy wnętrzarskie 2019 roku: tapety!

Tapetowania wnętrz ciąg dalszy! 2019 rok - według użytkownika Pinteresta - będzie stał pod znakiem odważnych wzorów i motywów roślinnych.

Zarówno wnioski dotyczące nawyków żywieniowych jak i trendów wnętrzarskich to część corocznej inicjatywy "Pinterest 100", w której przedstawiciele popularnego portalu dzielą się inspiracjami na kolejne miesiące.