Wystawa Ardor Auctions - legendy motoryzacji

Na wystawie i licytacji Ardor Auctions zobaczymy Forda GPW, czyli auto terenowe z okresu drugiej wojny światowej. Zostało wyprodukowane po raz pierwszy w 1941 roku na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych i niemal od razu trafiło na wyposażenie armii USA i sił alianckich. Po dokładnym remoncie auto trafiło właśnie ze Stanów do Polski. Co ważne, Ford GPW nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale będzie w stu procentach sprawny technicznie. Bajka!

Czy pamiętacie - a może widzieliście kiedyś filmiki na Youtubie z udziałem Audi Quattro S1? Ta legendarna rajdówka jest jedną z wizytówek dawnej grupy B. W wersji cywilnej wyprodukowano tylko 200 sztuk tego pojazdu, przez co wówczas był on najdroższym niemieckim autem. Na aukcji zobaczymy starannie wykonaną replikę

Porsche 911 niezależnie od tego, czy jest nowe prosto z salonu, czy jest zabytkiem zawsze wzbudza uwagę. Na licytacji zobaczymy aż cztery modele kultowego Porsche, w tym najefektowniejszy z nich - 911 Speedster z 1994 roku,  który ma być gwiazdą aukcji. Wartość wyprodukowanego w ilości niespełna 1000 egzemplarzy auta to 1,5 miliona zł!

Wystawa Ardor Auctions - co zobaczymy?

Organizatorzy Ardor Auctions chwalą się, że oprócz wyżej wymienionych trzech legend motoryzacji zobaczymy wiele innych ciekawych klasyków. Będzie to między innymi tak zwana „Pagoda” - Mercedes z 1967 stworzony według projektu francuskiego stylisty Paula Bracqua. Skąd się wzięła nazwa? Stąd, że wklęsła sylwetka dachu przypomina sylwetki orientalnych świątyń. To nie wszystko!

Na wystawie Ardor Auctions swoje miejsce znajdzie także ikona amerykańskiej popkultury - Ford Mustang Fastback, czy okrzyknięty niegdyś przez Enzo Ferrariego mianem „najpiękniejszego auta w historii motoryzacji” - Jaguar E-Type z lat 60-tych.

Gdzie i kiedy odbędzie się wystawa Ardor Auctions?

Ardor Auctions wraz z DESA Unicum wystawę i aukcję zorganizują w siedzibie DESA Unicum przy ulicy Pięknej 1a w Warszawie. Wszytkie klasyki będziecie mogli zobaczyć na wystawie 15 i 16 marca. Aukcja odbędzie się 16 marca o godzinie 17:00.

Szczegółowy katalog aukcji znajdziecie w tym miejscu. My na pewno odwiedzimy wystawę klasyków! A Wy?