Miss World Vanessa Ponce de Leon w Polsce

Miss World Vanessa Ponce de Leon 19 października wzięła udział w Wielkim Balu Charytatywnym „Piękna z Przesłaniem” zorganizowanym przez biuro konkursu Miss Polonia, Hotel Narvil oraz fundację Omenaa Foundation. Bal odbył się w hotelu Narvil Conference & Spa. W takcie wydarzenia odbyła się aukcja charytatywna, w ramach której zebrano blisko 200 000 złotych. Środki te zostaną przekazane na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, którą realizuje fundacja Omeny Mensah.

Wielki Bal Charytatywny „Piękna z przesłaniem” zorganizowany został z inicjatywy biura Miss Polonia, najstarszego i najważniejszego konkursu  piękności w Polsce, który w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia oraz fundacji Omeny Mensah. Głównym celem tego wydarzenia było zebranie jak najwięcej środków na budowę szkoły dla dzieci ulicy z ośrodka „Don Bosco” w Temie w Ghanie. Szkołę od blisko dwóch lat buduje Omenaa Foundation.

Współpraca Omenaa Foundation i Miss Polonia

Omenaa swoją inicjatywą zaraziła m.in. organizatorów konkursu Miss Polonia W ramach współpracy aktualnie panująca najpiękniejsza Polka, Milena Sadowska pojechała do Ghany, gdzie poznała podopiecznych fundacji, ale także realia życia dzieci ulicy w Ghanie, co jeszcze bardziej zmobilizowało ją do pracy przy nagłaśnianiu tego projektu. Dzięki Miss Polonia do Polski przyjechała Miss World Vanessa Ponce de Leon z Meksyku, która wzięła udział w balu, ale także w sesji zdjęciowej do akcji charytatywnej „Każda koszula pomaga” organizowanej przez Omenę wspólnie ze start-upem James Button, a wspieranej przy tej edycji przez markę E.Wedel. „To dla mnie wielki zaszczyt, że naszą budowę szkoły w Temie wsparła Miss Świata. Vanessa będąc w Ghanie odwiedziła nasz ośrodek, poznała nasze dzieciaki, więc doskonale wie na co zbieramy fundusze.” – podsumowuje akcję Omenaa.

W takcie balu odbyła się aukcja charytatywna, na której licytowano przedmioty podarowane przez artystów, sportowców, gwiazdy, prywatnych darczyńców i partnerów fundacji. Do wylicytowania były m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem, trening z Rafałem Sonikiem, obrazy Joanny Sarapaty i Laury Wasilewskiej, naszyjnik z Prasiolitem, zegarek marki Epos Switzerland, warsztaty cukiernicze E.Wedel, kreacja Miss Polonia z wyborów Miss World 2018, suknie Lidii Kality i TOMAOTOMO, a dla fanów motoryzacji trening najmocniejszymi modelami AMG po torze. W aukcji zebrano blisko 200 000 zł.

Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie w naszej GALERII>>>