MTV Video Music Awards rozdawane są od 1984 roku. Impreza na trwałe zapisała się w historii popkultury za sprawą m.in. występów na poszczególnych galach (m.in. Madonny czy Nirvany). W tym roku ceremonia odbyła się w Prudential Center w Newark. Po raz pierwszy zorganizowano VMA w stanie New Jersey. Najwięcej statuetek zdobyły Taylor Swift, Ariana Grande oraz Billie Eilish – każda z nich po trzy. Ale nas bardziej od wyników interesuje to, jak zaprezentowali się panowie na czerwonym dywanie.

VMA od samego początku jest prawdziwym pokazem mody. Co roku powtarza się ten sam schemat – jedni artyści przychodzą w szalonych kreacjach, a inni zaś stawiają na bardziej konserwatywną elegancję. Jak to bywa na tego typu wydarzeniach, nieudane stylizacje przeważnie są przemieszane z tymi bardziej miłymi dla oka.

CZYTAJ TEŻ: Najlepsze męskie stylizacje na Tony Awards 2019: Jake Gyllenhaal, Adam Driver, Billy Porter i Bryan Cranston

Nie inaczej było w tegorocznej edycji. Z jednej strony mieliśmy radosne koszule z nadrukiem (A.J. Mitchell), a z innej raczej dość nudne połączenie białej koszuli z czarną marynarką (Fetty Wap). Choć to i tak o niebo lepsza stylizacja niż zestawienie blezeru z dżinsami.

Shawn Mendes i Marc Jacobs

Kto się najbardziej wyróżnił? Raper Lil Nas X był chyba najbardziej odjechany, bowiem pojawił się w stylizacji, którą pochwaliłby Prince. Całe ubranie było święcące, za co pewnie odpowiadał stras, czyli syntetyczna imitacja diamentu wykonanego z oszlifowanego szkła. Ciasne spodnie typu bootcut współgrały z srebrnymi kowbojkami. Równie dobrze raper mógłby pojawić się w tym wdzianku na Met Gali.

CZYTAJ TEŻ: Najlepsze męskie stylizacje na MET Gala 2019: Harry Styles, Jared Leto, Rami Malek, Richard Madden

W stronę campu skręcił też Diplo, który ubrał się w jasny garnitur z nadrukami przedstawiającymi m.in. żabę i pioruny. Z kolei Jonathan Van Ness powinien być rozpatrywany w odrębnej kategorii, gdy porówna się jego stylizację z całą resztą. Ultra Met Gala. Daliśmy ją na sam koniec galerii w ramach ciekawostki.

Raper Rick Ross pojawił się ubrany w ciekawy płaszcz od Gucci, Jonas Brothers dobrze wypadli w spokojnych barwach, Juan Betancourt wyglądał elegancko w bieli, zaś Shawn Mendes zaprezentował się w idealnie skrojonym, szmaragdowo zielonym garniturze. Bez wątpienia muzyk był jednym z najlepiej ubranych mężczyzn na MTV VMA 2019. Na imprezie zjawił się także Marc Jacobs ze swoim mężem Charem Defrancesco. Para postawiła na kontrastowe zderzenie garniturów. W galerii możecie zobaczyć ich i całą resztę.