Trudno o bardziej klasyczne zestawienie, niż koszula w kratę oraz jeansy. To stylizacja, która powinna sprawdzać się za każdym razem. A gdy dorzucimy do tego sneakersy, to mamy już wygląd, który jest nie tylko odpowiednio casualowy, ale też sportowy. Na jesień wydaje się w sam raz. A jeśli będzie nam zimno, to możemy zarzucić na siebie chociażby parkę lub pikowaną kurtkę.

Męska koszula w kratę - jak ją nosić?

Koszula w kratę sprawdza się także bardzo dobrze w bardziej smart casualowym wydaniu, co może okazać się pomocne, jeżeli pracujemy w biurze. Tutaj warto wybrać taką, która ma mniejsze krateczki i bardziej stonowane kolory. Jeansy również mają być jak najprostsze. A jeśli kogoś nudzą jeansy, to zamiast nich może ubraćspodnie typu chino. Do całości dodajemy blezer oraz skórzane derby (oksfordy mogą być zbyt formalne). Nie dość, że będziemy prezentować się elegancko, to jeszcze będzie to stylizacja zdradzająca, że nieobce są nam różne tajniki mody męskiej. A tego typu komunikaty zawsze jest dobrze wysyłać.

CZYTAJ TEŻ: Chinosy – jakie kolory spodni wybrać i z czym je łączyć?

Jak doskonale wiadomo, kraty na męskich koszulach są różne. Mamy wzór Gingham (dwukolorowe kwadraty o różnej intensywności bartwy), kratkę księcia Walii (zwana też glen, szeroka krata o drobnej strukturze), Buffalo (czarne, grube pasy na czerwonym tle) czy tattersall (zestawienie pasów w kontrastujących kolorach na jasnym tle). Każdy z tych wzorów jest ciekawy i ma szansę ożywić naszą stylizację.