Bugatti La Voiture Noire: zderzenie genialnych osiągów i ponadczasowego designu

La Voiture Noire, które na początku tego roku zostało pokazane w salonie samochodowym w Genewie, zostało określone najdroższym autem na świecie. Jakby tego było mało, wyprodukowany na 110. rocznicę powstania marki Bugatti super samochód został wyróżniony za niepowtarzalny, futurystyczny design nagrodą podczas festiwalu motoryzacyjnego nad jeziorem Como. 

Super samochód jest zasilany nieziemsko mocnym silnikiem zapożyczonym z Bugatti Chirona, (uwaga) 1,500 konnym W16. Nazwę La Voiture Noire z francuskiego tłumaczy się po prostu na „czarny samochód”. Bugatti wyprodukował tylko jeden egzemplarz, który nabył Ferdinand Piech za ponad 16 milionów euro. 

Co ciekawe, Etienne Salome, nadworny projektant marki, przy tworzeniu szkiców modelu inspirował się innym historycznym Bugatti Type 57 SC Atlantic. Do dziś przetrwały tylko trzy egzemplarze tego ponadczasowego klasyka, a jednym z właścicieli jest projektant mody, Ralph Lauren. 

Type 57 SC Atlantic ponadto nosi miano najdroższego auta sprzedanego na aukcji samochodowej. W 2010 roku jeden z egzemplarzy został zlicytowany za 31,2 mln euro. Przez to Bugatti może poszczycić się dwoma niesamowitymi (i jakże wartościowymi osiągnięciami). To ich pojazdy noszą miana najdrożej sprzedanych w dwóch kategoriach!