Zła komunikacja z fryzjerem

W dużej mierze to jak będziemy wyglądać zawdzięczamy naszemu fryzjerowi. Dlatego ważne jest, by przed strzyżeniem porozmawiać o tym, jak chcemy wyglądać i jakie efekty chcemy osiągnąć. Znany tekst „po bokach krócej, a górę możesz zostawić” można usłyszeć bardzo często. 

CZYTAJ: Krótkie fryzury męskie: co i jak nosić?

Warto poświęcić kilka minut na to, by ustalić z naszym fryzjerem co i jak zamierzamy zrobić, pokazać inspiracje znalezione na Instagramie, lub Pinterescie, porozmawiać o tym jaka fryzura pasuje do kształtu naszej twarzy itp. Jest to szalenie ważne, ponieważ jeśli zostaniemy źle ostrzyżeni, będzie to ciężkie do uratowania nawet najlepszymi pomadami i odżywkami.

Nadmierne wycieranie włosów ręcznikiem

Bardzo częsty błąd. Ludzie mają tendencję do tarcia włosów ręcznikiem, aż bedą tylko wilgotne. Robiąc to zapominamy o tym, jak bardzo wrażliwa jest skóra na naszej głowie. Poprzez nadmierne wycieranie możemy ją porządnie uszkodzić (w dłuższej perpsektywie czasu rzecz jasna) i zniszczyć jej naturalną barierę. Może mieć to także wpływ na nasze włosy, ponieważ trąc ręcznikiem w głowę ile wlezie możemy naruszyć cebulki naszych włosów. Najlepiej delikatnie przetrzeć nasze włosy, lub położyć ręcznik na głowie i poklepać kilka razy. 

Zbyt częste suszenie

Bywają dni, gdy nie musimy wychodzić z domu i możemy pozwolić sobie na leniuchowanie. W takich przypadkach warto nieco odpuścić naszym włosom i ich po umyciu nie wysuszyć. Będą mogły wówczas nieco odetchnąć i ułożyć się tak jak one chcą - a nie tak jak ty sobie tego życzysz. 

Nieużywanie odżywek lub masek

Często korzystanie z suszarki wyniszcza nasze włosy - to jest fakt. Niezależnie od tego, czy mają tendencję do przesuszania się, łamania, czy są proste jak druty, ciepło bardzo często ma na nie negatywny wpływ. 

Wobec tego raz na jakiś czas powinniśmy nałożyć odżywkę, lub maskę specjalnie dedykowane naszym włosom. W ten sposób będą one przyjemniejsze w dotyku, lepiej się ułożą i podziękują nam za kilka lat za opiekę.

Zbyt duża ilość pomady

Pozornie oczywista rzecz, lecz jest to często popełniany błąd. Przez zbyt dużą ilość pomady, lub żelu nasze włosy tracą objętość i sprawiają wrażenie tłustych. Warto zatem poeksperymentować z naszą fryzurą i znaleźć odpowiednią ilość produktu, który będzie nam pasował. Można również podglądać naszego fryzjera.