Ermenegildo Zegna

Pokaz urządzono w starej hucie żelaza z dala od centrum Mediolanu. Wśród industrialnej, niemal postapokaliptycznej scenerii pokazano nowe oblicze męskiej swobodnej elegancji. Garnitury zaskakują kolorami, występują także we wersji cieniowanej. Zaskoczeniem są też bardzo damskie, niewielkie torebki. Uwaga – 20 procent zaprezentowanych ubrań wykonano z wełny i sztucznych tkanin pochodzących z recyclingu własnych odpadów marki z różnych etapów produkcji.

Dolce&Gabbana

Mężczyzna Dolce&Gabbana zdecydowanie wybiera się na egzotyczne safari krocząc po wybiegu obitym tkaniną w leopardzi wzór. Oprócz tradycyjnego khaki pojawiło się mnóstwo kolorowych egzotycznych wzorów, zwierzęcych printów. Nie zabrakło efektownych garniturów i szlafroków. Projektanci nadal uwielbiają eleganckie spodnie o wyjątkowo szerokich nogawkach.

Dsquared2

Bracia Caten wzięli na tapetę Azję. Wzory rodem z chińskich tradycyjnych tkanin, chiński tygrys i tygrysie printy, a na koniec koszulki, w których pokazali się w finale – z Bruce’m Lee. Poza tym było też mroczno – pojawiły się skóry i przeźroczyste tiule, trochę jak dla fetyszystów, oraz stylizacje z połyskującymi bokserkami wystającymi ponad spodniami. Na wybiegu pojawiły się też looki kobiece.

Versace

Moda streetowa, skóry, panterka oraz fantastyczne garnitury i płaszcze stworzone oparte na połączeniach czerni i kraty, odniesienia do lat 80. – w tym charakterystyczne wzory, z których od początku słynie marka, ale też sprany, czarny dżins. Tę niezwykle zróżnicowaną, szaloną kolekcję Donatella zadedykowała zmarłemu w tym roku Keithowi Flintowi z The Prodigy. Muzyka zespołu rozbrzmiała na pokazie.

Giorgio Armani

Elegancja z wielką domieszką nonszalancji – tak można podsumować męską (a także damską) kolekcję zaprezentowaną na wiosnę przyszłego roku. Mnóstwo zestawów wykonano z lnu, a ich swobodna, luźna forma sprawi, że będą idealnie nosić się w upały. Po raz pierwszy od blisko 20 lat marka pokazała swoje kolekcje (również Emporio Armani) nie w swojej dotychczasowej siedzibie, ale w Palazzo Orsini – tu będzie w przyszłości główna siedziba firmy.