W tym roku, w niedzielę 24 marca muzycy Filharmonii Narodowej zagrają koncert na rzecz aktorki i trenerki aktorskiej, Joanny Turkowskiej, która od 9 czerwca pozostaje w śpiączce. Zebrane podczas tego wydarzenia środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie jej rehabilitacji. W tej chwili Joanna przebywa w Krakowie, w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, gdzie nad poprawą jej stanu pracuje cały zespół specjalistów. Niestety, tak intensywna praca pochłania ogromne koszty, około 25 tys. zł miesięcznie.

Nadzwyczajny Koncert Charytatywny - piękna inicjatywa

W programie Nadzwyczajnego Koncertu Charytatywnego są m.in. Uwertura do opery Bitwa pod Legnano Giuseppe Verdiego, Preludium do I aktu opery Carmen Georges'a Bizeta, West Side Story Medley Leonarda Bernsteina, Kaprys hiszpański op. 34 Nikołaja Rimskiego-Korsakowa czy Uwertura Rok 1812 op. 49 Piotra Czajkowskiego.

Podczas Nadzwyczajnego Koncertu Charytatywnego odbędzie się także aukcja charytatywna. Jej gospodarzem będzie aktor Paweł Burczyk. Przedmioty do licytacji ufundowali Partnerzy Koncertu, m.in. Accor Hotels, Volvo Car Polska, Jubiler Schubert, Wojciech Grzędziński, Muffia Bakery, Elle Men i in. W przerwie koncertu otwarta zostanie wyjątkowa kawiarnia, którą już kolejny rok z rzędu przygotowuje i prowadzi Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Warszawie przy ulicy Niepołomickiej 26.

- Inicjatywa muzyków Filharmonii Narodowej może zostać zrealizowana dzięki partnerom i ludziom dobrej woli. Wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i realizację koncertu nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia – podkreśla Magda Hayder, PR manager wydarzenia.

Kim jest Joanna Turkowska?

Joanna Turkowska jest aktorką, trenerem aktorskim, wykładowcą, artystką, tłumaczką, lektorką. Podczas próby w Warszawskiej Szkole Filmowej Joanna przygotowywała studentów do spektaklu dyplomowego. W scenie czwartej - pojedynek na szpady. Nagle jedna ze szpad popsuła się, ostrze, oderwane od rękojeści, odskoczyło trafiając Joannę w skroń. Aktorka upadła, tracąc przytomność. Nie odzyskała jej do dziś...

Nadzwyczajny Koncert Charytatywny - szczegóły

  • Filharmonia Narodowa w Warszawie
  • ul. Jasna 5, 00-950 Warszawa
  • Bilety: 28 zł – 43 zł, kupuj na www.bilety24.pl
  • Szczegółów wydarzenia szukaj też na Facebooku >>>