Ludzka wyobraźnia nie zna granic. Właśnie dlatego technologia, która stara się sprostać jej oczekiwaniom jest na straconej pozycji. Na rynku monitorów sytuacja jest całkiem jasna. Istnieją konkretne wytyczne i funkcje, które musi posiadać monitor idealny. Liczy się przekątna ekranu, rozdzielczość, częstotliwość odświeżania, odwzorowanie barw i ciekawy design. Jednak raz na jakiś czas inżynierom udaje się stworzyć urządzenie, które spełnia wszystkie wymienione aspekty i przynajmniej przez pewien okres jest marzeniem każdego twórcy. 

Wymiary to podstawa

Każdy, kto próbował swoich sił w grafice komputerowej wie, że nie ma nic bardziej irytującego niż ciągłe operowanie myszką w celu przesunięcia ekranu. Właśnie dlatego kilka lat temu na rynku zaczęły pojawiać się monitory panoramiczne, które pozwalały w jednym momencie wyświetlać szeroki obrazy w całości. Jest to szczególnie istotne przy pracy nad bardziej złożonymi obrazami, gdy perspektywa i kompozycja odgrywają kluczową rolę. MSI Prestige PS341WU to monitor o rozdzielczości 34 cali o rozdzielczości 5K2K Ultra-Wide 5120 x 2160. Oznacza to, że w tym samym momencie można wyświetlić na nim pełnowymiarowy obraz 4K i jeszcze zostanie sporo miejsca na niezbędne przybory do edycji. Takie wymiary urządzenia świetnie sprawdzają się także w trybie pracy wielozadaniowej. Pozwalają one nie tylko operować równocześnie na kilku otwartych oknach programów, ale też umożliwiają wyświetlanie wszystkich z nich „na wierzchu". 

Nadaj barw swoim pracom 

Hasło „inne barwy na wydruku niż na monitorze" swobodnie mogłoby pretendować to największych koszmarów grafika. Nie da się stworzyć efektownej grafiki w sytuacji, gdy przedmioty widziane na ekranie różnią się od finalnego efektu na papierze. Podobnie wygląda sytuacja z kontrastem. Zdarzyło wam się kiedyś oglądać doskonały film w kinie, a potem na komputerze? Też mieliście wrażenie, że obrazy są płytsze i mniej spektakularne? To kwestia głębi kolorów i odpowiedniego kontrastu. Co więcej, nie trzeba być zawodowym grafikiem, żeby zauważyć różnicę. Właśnie dlatego inżynierowie marki MSI zwrócili szczególną uwagę tworząc monitor Prestige PS341WU. Wbudowany w urządzenie tryb HDR i rozszerzone zakres kolorów w oparciu o paletę DCI-P3 sprawia, że ten monitor nie zawiedzie najbardziej wymagających widzów. Użytkownicy lubiący ręczne dostosowywanie barw na swoich pracach z pewnością docenią też aplikację MSI Creator OSD, która pozwala znaleźć najbardziej odpowiednia i dokładną przestrzeń barw.

Minimalizm w każdym calu

Wielu twórców to urodzeni esteci. Właśnie dlatego decydując się na zakup nowego monitora często stają przed bardzo trudnym wyborem. Kupić lepszy technicznie monitor czy ten, który najlepiej komponuje się z innymi urządzeniami w miejscu pracy? Niektóre monitory profesjonalne wyglądają, jakby inżynierowi poświęcili tyle uwagi wnętrzu urządzenia, że na projekt obudowy nie starczyło czasu. W przypadku MSI Prestige PS341WU jest inaczej. Już na pierwszy rzut oka widać, że to sprzęt stworzony z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wygodna regulacja kąta nachylenia ekranu pozwala dostosować go do wzrostu użytkownika, a wytrzymała obudowa z wysokiej jakości białego tworzywa nie przytłoczy biurka.