3. sezon "Opowieści podręcznej" - zwiastun

W niedzielę wieczorem podczas jednej z przerw w finale Super Bowl wyemitowana została zapowiedź 3. sezonu „Opowieści Podręcznej” – serialowej produkcji Hulu, którą do tej pory w Polsce można było oglądać na niedziałającej już platformie Showmax. Serial (za nami już dwa sezony „Opowieści podręcznej”) pokazuje dystopijny świat Republiki Gileadu - państwa które zastąpiło współczesne Stany Zjednoczone, które zmaga się narastającym problemem bezpłodności społeczeństwa. Główną postacią opowieści jest Freda / June Osborne (Elizabeth Moss) – kiedyś wzięta redaktora, dziś - podręczna, która przez system panujący w Gileadzie przymuszana jest do comiesięcznego odbywania stosunku seksualnego ze swoim „panem” (Joseph Fiennes). Uwaga spoiler: W ostatniej serii serialu June była bliska ucieczki z Gileadu, ale finalnie postawania w nim zostać i ratować swoją córkę. Czy jej się to uda? Nie mamy wątpliwości, że w 3. sezonie produkcji przynajmniej będzie mocno próbowała.

3. sezon "Opowieści podręcznej" - co zobaczymy?

Co o 3. sezonie "Opowieści podręcznej" mówi nam jego pierwszy zwiastun? 30-sekundowy trailer (w sieci można już zobaczyć jego wydłużoną wersję) zwiastuje kolejną, niezwykle mroczną odsłonę serialu. Pokazuje też, że Gilead będzie rosło w siłę, a podręczne będą przymuszane do jeszcze większej „wydajności”. Choć coś nam się jednak wydaje, że June wcale tak łatwo nie da się temu systemowi stłamsić. Ci, którzy oglądali dwa poprzednie sezony serialu, wiedzą, co mamy na myśli ;)

3. sezon "Opowieści podręcznej" - kiedy premiera?

Pytanie nie mniej istotne: Kiedy zobaczymy nowe odcinki "Opowieści podręcznej"? Tego Hulu póki co nie ogłosiło. Pewnie jest tylko, że zdjęcia do 3. sezonu serialu są już na ukończeniu. Liczymy zatem, że kolejne losy June zobaczymy jeszcze tej wiosny. My już zacieramy ręce! W końcu tak okrutnego, a jednocześnie tak precyzyjnie wymyślonego świata jak Gilead nie widzieliśmy już dawno. No i sama rola Elizabeth Moss warta jest niejednej pochwały. I nagrody. Za poprzednie sezony aktorka została uhonorowana m.in. Złotym Globem, Emmy i Satelitą. Zgadujemy, że po 3. sezonie "Opowieści..." posypią się kolejne nominacje...