Premiera modelu Ateca w 2016 roku wprowadziła nową markę do segmentu SUV – model ten był pierwszym reprezentantem hiszpańskiej marki w segmencie. Ateca stworzona została jako odpowiedź na potrzeby miejskiego stylu życia. W założeniu miała łączyć przestronne i praktyczne wnętrze z nowoczesnym designem.

– Ateca okazała się jednym z największych sukcesów naszej marki w ostatnim czasie. Od momentu zaprezentowania w 2016 roku na świecie sprzedano już ponad 300 000 egzemplarzy tego modelu – mówi Carsten Isensee, prezes SEAT-a i wiceprezes firmy ds. finansów. – W tegorocznej wersji wprowadzamy ewolucyjne zmiany, które pozwolą kontynuować dobrą passę. Zamierzamy utwierdzić naszą pozycję w jednym z najważniejszych segmentów branży motoryzacyjnej.

Łączność w pełnej krasie

Nowa Ateca została wyposażona w szereg systemów zapewniających stałą łączność z siecią oraz wysoki poziom bezpieczeństwa podróżujących. Podczas jazdy kierowca będzie mógł sparować bezprzewodowo smartfon za pomocą Android Auto lub Apple CarPlay, z kolei aplikacja SEAT Connect zapewni pasażerom stałą łączność ze światem wirtualnym. Nowy 9,2-calowy system multimedialny będzie można obsługiwać głosowo, a wbudowana karta eSIM pozwoli skorzystać z funkcji eCall, ułatwiającej kontakt ze służbami ratunkowymi w razie niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 

Dynamiczna jazda przy niższej emisji

Tegoroczna wersja modelu Ateca będzie oferowana w nieco odświeżonej gamie silników. Dzięki przygotowanym trybom jazdy Eco, Normal, Sport oraz opcji indywidualnych ustawień samochód dostosuje sposób jazdy do potrzeb kierowcy. Egzemplarze z napędem 4Drive będą dodatkowo oferować dwa dedykowane tryby – Offroad oraz Snow.

Nowa Ateca będzie dostępna w różnych wersjach silnikowych: od 1-litrowej jednostki o mocy 110 KM z manualną skrzynią biegów, przez 1.5-litrowy silnik o mocy 150 KM w wersji z manualną lub dwusprzęgłową skrzynią DSG, po 2-litrową jednostkę o mocy 190 KM ze skrzynią DSG i napędem 4Drive.

Osoby zainteresowane silnikami wysokoprężnymi będą mogły wybrać jedną z czterech nowoczesnych, wydajnych 2-litrowych jednostek. Silniki Diesla będą oferować moc od 110 do 150 KM. Mocniejsza wersja oferowana będzie dodatkowo z dwusprzęgłową skrzynią DSG i napędem 4Drive.

CZYTAJ: Ozonowanie samochodu: jak ozonować samochód, aby go odświeżyć i odgrzybić?

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy samochód, czyli jakie auto sprawdzi się dla początkującego kierowcy?

ELLE MAN POLECA: Sezon rowerowy w pełni! Sprawdź, jakich akcesoriów potrzebujesz do przyjemnej i bezpiecznej jazdy