„Cliff” ma w sobie wiele cech, które czynią go wyjątkowym. Patrząc na grafikę i zdjęcia można odnieść wrażenie, że znajduje się w nim mnóstwo hotelowych akcesoriów. Przestrzeń wypełniona prostymi liniami i opakowana z każdej strony ogromnymi oknami sprawia wrażenie, że „cliff” jest ogromnym apartamentem - mimo stosunkowo małego metrażu.

W katalogu Q Haus określiło swój projekt jako idealne miejsce, by przenocować znajomych:

Dom „cliff” wyznacza nowe standardy współczesnej architektury i wzornictwa dla znajomych i rodziny. Pomieści w sobie także większe grupy osób, na przykład narciarzy. Idealnie sprawdzi się też jako mieszkanie pod wynajem dla platformy Airbnb. Dzięki swojej modułowej przestrzeni, „cliff” dodatkowo sprawdzi się jako weekendowy dom, w którym będzie można spędzić wieczory w romantycznej atmosferze. Przy tworzeniu tego projektu, przyświecała nam idea, by stworzyć jak najwięcej przestrzeni użytkowej, przy ograniczonych możliwościach zabudowy.

„Cliff”: ile osób tak naprawdę pomieści?

Zakupując na Amazonie produkt Q Haus, dostaniemy przede wszystkim dom z salonem, kuchnią i jadalnią, trzema sypialniami oraz łazienką, w której opcjonalnie może zostać zamontowana sauna, lub duża wanna. Ponadto projektant przekonuje, że dom będzie mógł pomieścić 8 osób w tym samym czasie. Co najciekawsze, „cliff” będzie mógł zostać odpowiednio skonfigurowany pod indywidualne potrzeby klienta. 

Kupując dom przez stronę Amazona, zostanie on do Was dostarczony w przeciągu doby - oczywiście w USA, lecz krótki czas dostawy i tak robi wrażenie. Ile kosztuje „cliff”? Na stronie widnieje cena 105 tys. dolarów. Całkiem rozsądnie, prawda?