Głośniki mobilne: pojemna bateria

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem głośnika bezprzewodowego, pojemność baterii to pierwsza z rzeczy, którą powinniście sprawdzić na opakowaniu. Jak sama nazwa wskazuje największą zaletą takich urządzeń jest ich mobilność, która w dużej mierze zależy od czasu pracy na jednym naładowaniu baterii. Zakup głośnika bezprzewodowego to w dużej mierze kompromis pomiędzy jego wielkością, a baterią. Większe modele najczęściej mogą pracować dłużej, ale ciężej spakować je do podręcznego bagażu. 

Głośniki mobilne: zasięg Bluetooth

Bluetooth to najpopularniejsza metoda łączenia głośników ze źródłem dźwięku. Choć technologia jest ta sama, poszczególne modele głośników mogą lepiej lub gorzej odbierać sygnał z waszego urządzenia. Właśnie dlatego tak istotne jest sprawdzanie przed zakupem maksymalnej odległości głośnika od smartfona czy laptopa. Pamiętajmy jednak, że to wartość umowna, a grube ściany mogą ją drastycznie zmniejszać. Standardem dla głośników bezprzewodowych jest utrzymywanie łączności na dystansie około 8-10 metrów, jednak na rynku dostępne są także modele oferujące zasięg nawet 25 metrów. 

Głośniki mobilne: wytrzymałość

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem mobilnego głośnika, najprawdopodobniej będziecie chcieli zabierać go ze sobą na rowerowe wycieczki czy pikniki w plenerze. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie oferowane przez konkretne modele. Wiele głośników bezprzewodowych jest odpornych na kurz i pył, co sprawia, że leśne wycieczki czy relaks na plaży im nie straszne. Niektóre modele oferują też częściowe zabezpieczenie przed wodą i wilgocią, co szczególnie przyda się miłośnikom sportów wodnych.