Mustanga nie trzeba nikomu przedstawiać - nawet jeśli nie interesujesz się motoryzacją, kiedyś z pewnością zetknąłeś się z tym samochodem. Bo to auto, to nie tylko chodząc... ekhm, jeżdżąca legenda szos, ale również gwiazda kina, prasy motoryzacyjnej i plakatów. Z żalem zaobserwowaliśmy również, że Mustangiem chwalą się często najbardziej znielubieni przez nas koledzy...

Shelby GT500 został zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Detroit, a anonsowały go takie słowa Jima Farleya: Caroll zawsze pracował nad kolejnym jeszcze szybszym Shelby i myślę, że tego pokochałby, jak żadnego dotychczas. To oczywiście odniesienie do Carolla Shelby'ego - słynnego konstruktora i kierowcy wyścigowego.

Shelby GT500 - kiedy premiera?

Shelby GT500 to silnik 5.2 V8, a więc ponad 700 koni mechanicznych! W silniku zastosowano m.in. ulepszone kanały smarowania i chłodzenia. We wnętrzu znajdziesz oczywiście system FordPass Connect, a w ramach opcji dodatkowych zamówisz deskę rozdzielczą pokrytą włóknem węgłowym lub 12-głośnikowy system audio Bang&Olufsen.

Niestety mamy jednak dwie złe wiadomości. Samochód będzie bardzo drogi, poza tym producent nie planuje wprowadzania modelu na rynek europejski. Natomiast do amerykańskich salonów Shelby GT500 trafi już jesienią tego roku.