Określenia „kultowy” używa się w odniesieniu do wielu dzieł kultury, ale najczęściej wobec tych, które na nie nie zasługują. W przypadku „Mortal Kombat” jest zupełnie inaczej. Nie wszystkie odsłony tej bijatyki należy uznać za udane, ale cała seria należy do kanonu najważniejszych gier w historii komputerowej rozrywki – i to nie tylko w swoim gatunku.

Fenomen „Mortal Kombat” szybko próbowano przenieść na inne media. Zaledwie trzy lata po premierze pierwszej części gry na ekrany kin trafił film o tym samym tytule w reżyserii Paula Andersona. Po latach jest uznawany za jedną z bardziej udanych adaptacji gier komputerowych na dużym ekranie, choć dużą rolę w jego ocenie odgrywa nostalgia. Oraz główny motyw muzyczny, który swojego czasu był hitem dyskotek.

Po ponad dwudziestu pięciu latach (i fiasku sequela w międzyczasie) filmowcy postanowili wrócić do świata Mortal Kombat. Tak prezentuje się jego pierwszy zwiastun:

Mortal Kombat 2021 – fabuła i obsada

W przypadku filmów tego typu fabuła jest jedynie pretekstem do zaprezentowania jak największej liczby efektownych scen akcji. Nie oznacza to jednak, że nie ma jej w ogóle. Nowy „Mortal Kombat”, który ma być rebootem serii, opowie historię Cole’a Younga – zawodnika MMA, który najpierw jest ścigany przez kriomantę Sub-Zero, a następnie dołącza do grupy innych wojowników, i staje do walki o (jakżeby inaczej) losy wszechświata. W obsadzie nie znajdziemy zbyt wielu głośnych nazwisk – na ekranie zobaczymy między innymi Lewisa Tana, Jessikę McNamee, Josha Lawsona i Tadanobu Asano. Za reżyserię odpowiada Simon McQuoid, a scenariusz to dzieło Grega Russo i Dave’a Callahama.

Mortal Kombat 2021 – data premiery

Zgodnie z zapowiedziami twórców, czyli New Line Cinema i Warner Bros, film pojawi się jednocześnie na ekranach kin (w takim zakresie, jak będzie to możliwe) oraz w ofercie serwisu streamingowego HBO Max. Data premiery została zaplanowana na 16 kwietnia 2021 roku.