Grunt to odpowiednia rozdzielczość

Jeśli szukacie odpowiedniego monitora do gier, warto zwrócić uwagę na oferowaną przez niego rozdzielczość. Co ciekawe, w tym wypadku nie zawsze najwyższa wartość jest tą najlepszą. To prawda, że takie sprzęty będą oferowały bardzo wysoką jakość wyświetlanych obrazów, ale należy pamiętać, że możliwościom monitora musi sprostać też komputer. Jeśli nie dysponujecie najnowszym komputerem o wysokich parametrach, monitor z wyjątkowo wysoką rozdzielczością może okazać się mało rozsądnym zakupem. Kwestią, którą w kontekście parametrów wybieranego monitora warto mieć na względzie to także wielkość palety kolorów i wysoki kontrast, które mogą wymiernie wpłynąć na szczegółowość rozgrywki i możliwość dostrzeżenia najmniejszych detali. 

Skoro ustaliliśmy już najważniejsze parametry, których powinniśmy szukać w nowym monitorze, czas sprawdzić jak na tym tle radzi sobie Huawei MateView GT 27''. Pierwszą rzeczą, która od razu rzuca się w oczy jest zakrzywienie powierzchni monitora. Krzywizna ekranu o wartości 1500R doskonale wpływa na wykorzystanie widzenia peryferyjnego w trakcie dynamicznej rozgrywki, co w połączeniu z minimalną utratą krawędzi przekłada się na możliwość zatopienia się w grze. Rozdzielczość nowego monitora od Huawei wynosi 2560x1440 pikseli, czyli powinna radzić sobie nieźle w większości gier dostępnych na rynku, a decydując się na zakup tego sprzętu możemy być spokojni o jego współprace z naszym komputerem. Uwagę zwraca także paleta barw dostępna w MateView Gt 27''. Wartość 16,7 miliona kolorów robi wrażenie, a kontrast na poziomie 4000:1 z pewnością przełoży się na wyrazistość rozrywki. 

Koniec z opóźnieniami

Jeśli jesteście miłośnikami dynamicznych rozgrywek np. w stylu FPS to wiecie, że nie ma nic gorszego niż opóźnienia w wyświetlaniu kolejnych klatek. Nie raz, nie dwa, niska częstotliwość odświeżania obrazu może prowadzić do przegranej, która w żadnym stopniu nie zależy od umiejętności gracza. W takich tytułach o zwycięstwie mogą decydować ułamki sekund i wybierając nowy monitor chcecie mieć pewność, że sprzęt nie zawiedzie was w najmniej odpowiednim momencie. Odświeżanie obrazu to parametr dotyczący liczby klatek, które ekran jest w stanie wyświetlić w ciągu 1 sekundy. Wysoka częstotliwość odświeżania zapewnia płynną rozgrywkę i eliminuje niekorzystny efekt opóźnienia. Standardem dla wielu monitorów jest 60 Hz, te jednak nie nadają się dla najbardziej wymagających graczy. Dużo lepsze wrażenia z rozgrywki zapewniają monitory o wartości minimum 120 Hz.

 Jak na tym tle wygląda nowy sprzęt od Huawei? 165 Hz to wartość, która wybija się na tle konkurencji. To jedna z najmocniejszych stron nowego sprzętu od technologicznego giganta i trzeba przyznać, że w tej półce cenowej jest ona w zasadzie niespotykana. Widać, że inżynierowie Huawei odrobili lekcje i postawili na niezwykle płynną rozgrywkę. Brawo!

Zmęczeniu oczu mówimy „nie"

Jeśli lubicie całkowicie zatopić się w rozgrywce to z pewnością spotkaliście się z problemem zmęczonych oczu. Po kilku godzinach grania możecie odczuć swędzenie oczu, a później także ból głowy i niechęć do światła. Wiele z tych problemów spowodowanych jest przyjmowaniem przez nasz organizm dużej dawki niebieskiego światła. Właśnie dlatego, tak istotne jest, by przy wyborze nowego monitora zwrócić uwagę na technologie stworzone do ograniczenia jego emisji. 

Monitor MateView GT 27” posiada certyfikat Rheinland Low Blue Light, który potwierdza skuteczność zastosowanej w nim technologii ograniczającej emisję niebieskiego światła oraz efekt migotania ekranu. Dzięki temu, możecie mieć pewność, że nic nie stanie na przeszkodzie kilkugodzinnej rozrywki. Ponadto nowy monitor marki Huawei wyposażono w technologię przyciemniania ekranu DC Dimming, która dodatkowo zmniejsza zmęczenie oczu i zapewnia ich ochronę nawet podczas wielogodzinnych gamingowych sesji.

Bo każdy lubi ciekawe dodatki

Powiedzmy sobie szczerze – każdy z nas lubi gadżety. Za każdym razem, gdy mamy do kupienia nowe urządzenie w pewnym momencie szukamy opcji i funkcji, które wyróżniają go na tle konkurencji. To zdrowe podejście. W ten sposób mamy pewność, że wybraliśmy odpowiedni dla nas sprzęt, a po zakupie bardzo rzadko żałujemy transakcji.

Na pokładzie nowego MateView GT27'' także znajdziecie kilka ciekawych funkcji, których próżno szukać u rywali. Świetnym przykładem jest funkcja Dark Field Control, która dostosowuje jasność wyświetlacza w scenach o słabym oświetleniu, sprawiając, że wszystkie detale są dobrze widoczne, a obraz gry jest jeszcze bardziej realistyczny.

Wspominanym wcześniej miłośnikom gier FPS z pewnością do gustu przypadnie też funkcja Crosshairs, która włącza na środku ekranu krzyżyk, pozwalający podnieść precyzję i celność w grach. Ciekawym dodatkiem jest także wbudowany w monitor joystick, dzięki któremu gracze mogą wybierać spośród 8 trybów wyświetlania, między innymi RTS, MOBA i FPS, dzięki czemu może dostosować ustawienia obrazu do różnych rodzajów gier.