Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla wszystkich fanów malarstwa, rzeźby i fotografii. Wraz z cyfrowymi kopiami największych dzieł udostępniono także bardzo wiele tesktów kuratorskich, albumów tematycznych i profesjonalnych opracowań. Powstała także interaktywna mapa, która pozwala wybrać się na wirtualnym spacer po słynnym muzeum i zwiedzić jego zakamarki sala po sali. Specjalnie przygotowane oprowadzanie dostępne jest w czterech językach: francuskim, angielskim, hiszpańskim i chińskim. 

Pierwsza wersja wirtualnej bazy dzieł sztuki obejmie dokładnie 482 tysiące dzieł z głównego gmachu muzeum, a także z jego innych oddziałów: Musée National Eugène-Delacroix, Musées Nationaux Récupération, a nawet muzealnych ogrodów. Na uwagę zasługuje jakość wykonanych zdjęć, która pozwala do woli powiększać interesujący widza fragment bez widocznej utraty jakości. 

„Dziś Luwr odkurza swoje skarby, nawet te najmniej znane. Po raz pierwszy każdy może bezpłatnie uzyskać dostęp do całej kolekcji prac z poziiomu komputera lub smartfona. Nie ma znaczenia, czy są one wystawione w muzeum, wypożyczone, czy przechowywane w magazynach. Oszałamiające dziedzictwo kulturowe Luwru jest teraz dostępne za jednym kliknięciem! Jestem pewien, że te cyfrowe treści będą jeszcze bardziej inspirować ludzi do odwiedzania Luwru w celu osobistego odkrywania kolekcji" – przekazał w oficjalnym oświadczeniu prezes i dyrektor Musée du Louvre Jean-Luc Martinez. 

Całość internetowej kolekcji i dodatkowych materiałów można znaleźć na specjalnie przygotowanym przez muzeum serwisie