Jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. 74-letni wokalista zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Łodzi, o czym jako pierwszy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Andrzej Kosmala, menedżer artysty. W ostatnich tygodniach król polskiej muzyki ciężko przechodził zakażenie koronawirusem, jednak tuż przed świętami opuścił szpital. Niestety, trzy dni później ponownie trafił pod opiekę lekarzy, po tym jak zasłabł w swoim domu w Grotnikach. Pomimo udzielenia szybkiej pomocy, nie udało się go uratować.

Krzysztof Krawczyk - największe przeboje

Śmierć Krzysztofa Krawczyka jest ogromnym ciosem nie tylko dla jego bliskich, ale też dla wielu fanów. Muzyk pozostawił po sobie wspaniałe przeboje, które bawią i wzruszają miliony Polaków, niezależnie od wieku. Poniżej przypominamy jego najbardziej znane utwory.

"Parostatek"

"Mój przyjacielu"

"Bo jesteś ty"

"Trudno tak"

"To co dał nam świat"

"Za tobą pójdę jak na bal"

"Ostatni raz zatańczysz ze mną"

"Jak minął dzień"

"A te czarny oczy"

Krzysztof Krawczyk - kariera

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Był jednym z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Karierę zaczynał w zespole Trubadurzy, z którym był związany w latach 1963-1973 i w 1976 roku. W 1973 postanowił rozpocząć karierę solową. Pod koniec lat 70. z powodu cenzury wyemigrował za ocean. Koncertował po klubach w Chicago, Las Vegas i Indianapolis, a także dorabiał jako taksówkarz, barman, czy robotnik fizyczny. Nazywany "polskim Elvisem Presleyem". Kariera muzyczna Krawczyka trwała ponad 50 lat.