Z tej okazji sugerujemy pięć kluczowych stylów, które powinieneś wprowadzić w 2020 roku, jeśli wciąż z nich nie korzystasz. W ramach inspiracji przywołujemy nasze ulubione męskie ikony sprzed kilku dekad, które z zabójczą skutecznością używały wspomnianych w tekście elementów. 

Ucz się od Beatlesów: smukły, czarny garnitur

Czym byliby Beatlesi bez swoich czarnych garniturów? Kiedy czterej chłopcy z Liverpoolu wylądowali na scenie muzycznej lat sześćdziesiątych, ich wąskie czarne garnitury i fryzury ze spuszczoną na czoło grzywką były nowoczesne, fajne i gwarantowały przetrwanie próby czasu. Blisko 60 lat później czarny garnitur jest nadal podstawowym elementem stylu – pod warunkiem, że masz do niego skórzane buty. O czym poniżej.

Ucz się od Jimiego Hendrixa: czarne skórzane buty Chelsea

Co łączy Hendrixa i The Beatles? Czarne skórzane buty Chelsea. Jeśli te nazwiska nie wystarczą, aby przekonać Cię o ich stylowej naturze, to jeszcze raz dobrze przyjrzyj się tym butom. Wykraczające poza kostkę i eleganckie w designie są klasyką, który każdy mężczyzna powinien mieć w swoim repertuarze. Takie buty mają to do siebie, że przejdziesz w nimi każdą sytuację, niezależnie od tego, czy wybierasz się na kawę, czy tańczysz do białego rana. Zainwestuj w parę wysokiej jakości i nie martw się, że się starzeją; to tylko dodaje rockowego uroku. W końcu Hedi Slimane nie może się mylić.

Ucz się od Alaina Delona: trencz

Jeśli jest jeden francuski film, który zalecamy obejrzeć w nowym roku, to postawcie na rewelacyjny kryminał „Samuraj” od Jeana-Pierre'a Melville'a. Powód? Oczywiście to nie tylko zajmująca fabuła, ale także kulturalny dowód na moc, jaką posiada dwurzędowy trencz z szerokim paskiem z klamrą. Mający go na sobie Alain Delon sprawia, że ciężko w świecie znaleźć bardziej „cool” wygląd. To minimalna, ale przy tym potężna odzież wierzchnia, która świetnie uzupełnienia twój jesienno-zimowo-wiosenny strój.

Ucz się od Ralpha Laurena: kurtka jeansowa w stylu vintage

Czym makaron jest dla Włochów, tym denim jest dla Ralpha Laurena. I dlatego twoja szafa potrzebuje przynajmniej jednej jeansowej kurtki. To, co robi Ralph, ty też musisz zrobić. Zainwestuj w egzemplarz inspirowany stylem vintage, posiadający zapięcie na guziki oraz dwie przednie kieszenie z przodu. Następnie załóż go z jeansami o prostym kroju lub czarnymi, dopasowanymi spodniami, aby uzyskać dobre połączenie.

Ucz się od Andy'ego Warhola: czarny golf pod wszystkim

Jak myślimy o latach 70., to nasuwają się chociażby spodnie dzwony i falbanki. Ale w tamtym czasie noszono także czarne golfy. Przyjął je chociażby Andy Warhol, co tylko potwierdzało, jak szybko ten element stroju ewoluował, aby stać się ostoją w sektorze prostego, ale jednak erudycyjnego stylu. Dlaczego? Jest bardzo praktyczny (szczególnie w zimie) i natychmiast sprawia, że wygląda się w nim na intelektualistę.