Boy George to jeden z najbardziej znanych muzyków brytyjskich lat 80. Największe sukcesy odnosił w pierwszej połowie tamtej dekady jako wokalista zespołu Culture Club, z którym wylansował takie hity jak „Do You Really Want to Hurt Me” (1982) oraz „Karma Chameleon” (1983). Był zdeklarowanym homoseksualistą, który uwielbiał szokować publikę swoim wyglądem i stylem bycia. Jego kariera w drugiej połowie lat 80. mocno się załamała z racji uzależnienia George’a od heroiny.

Problem z narkotykami muzyka był tak duży, że jego młodszy brat David wystąpił nawet w telewizji publicznej, by o tym opowiedzieć. George wciąż w tamtym czasie zarzekał się, że nie bierze. W 1986 roku został aresztowany za posiadanie heroiny. W tym samym roku członek zespołu Culture Club, Michael Rudetsy, zmarł w mieszkaniu Boy George’a po tym, jak przedawkował heroinę. Muzyk w następnych latach próbował wrócić na szczyt, ale bez powodzenia. W XXI wieku pojawiły się kolejne problemy prawne.

CZYTAJ TEŻ: „Pavarotti” – film dokumentalny o życiu słynnego tenora. Jak wiele pokaże z jego życia prywatnego?

Co ciekawe, mieliśmy już jedną biografię Boy Geoge’a. W filmie „Kłopotliwym chłopaku” zagrał go Douglas Booth. Muzyk napisał również dwie autobiografie. Pierwsza została wydana w 1995 roku, druga 13 lat później. Produkcja Gervasiego ma skupić się na początkach kariery wokalisty i okresie świetności Culture Club. Film powstanie dla studia MGM, które ma już w planach jedną muzyczną biografię – „Respect” opowie o życiu Arethy Franklin.

Moda na filmowe biografie muzyków

Za sprawą wielkiego sukcesu „Bohemian Rhapsody” z zeszłego roku (903 mln dolarów zysku, cztery Oscary, w tym dla Ramiego Maleka za rolę Freddiego Mercury’ego) producenci przypomnieli sobie nagle, że można zbić niezłą kasę na takich produkcjach i przy okazji zgarnąć kilka prestiżowych nagród. Już 7 czerwca czeka nas „Rocketman”, czyli historia życia Eltona Johna, gdzie w główną rolę wcielił się Taron Egerton. Wcześniej, bo 22 marca Netflix wypuścił „Brud”, czyli film oparty na bestsellerowej biografii hair-metalowego zespołu Motley Crue, który święcił triumfy w latach 80. A przed nami jeszcze film o Davidzie Bowiem i Celine Dion. Teraz tylko czekać aż do tej listy dołączą Prince, George Michael i Madonna.

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy zwiastun „Rocketman”- filmu o Eltonie Johnie. Wow!