Patrząc na nową kolekcję Gucci, trudno nie dojść do wniosku, że dyrektor kreatywny włoskiej marki Alessandro Michele po raz kolejny spogląda w przeszłość, przedstawiając elementy z lat 70., 80. i 90. w zróżnicowanej gamie krawiectwa, odzieży wierzchniej, sportowej i ready-to-wear.

„W przypadku męskiej kolekcji pre-fall skupiłem się na odzieży formalnej, która jest moją obsesją” – powiedział Michele w rozmowie z „GQ”. Niezależnie od tego, czy ktoś wybiera się na uroczystą imprezę, gdzie obowiązuje smoking i muszka, czy na przyjęcie koktajlowe, Michele zapewnia trzyczęściowe garnitury, modne buty i szaloną odzież wierzchnią prosto z własnego gabinetu osobliwości. Jest nawet prawdziwa męska torba – w końcu na pewno niejeden mężczyzna ma też wiele rzeczy do noszenia.

„Widzę, że jest to bardzo żyzny grunt do eksploracji i interpretacji, dający możliwość tworzenia nowych wersji. Jestem zainteresowany wprowadzeniem nowych elementów i nadaniem ubraniom nowego znaczenia, lub też przywróceniu ich do korzeni, ale w inny sposób, zapewniając im nowe życie” – dodał Michele.

ZOBACZ TEŻ: Tylko dwie firmy od 2000 roku należą do najcenniejszych marek luksusowych na świecie

Trudno się z nim nie zgodzić. W tym co robi Michele widać nie tylko przemyślaną koncepcję, ale też lekkość. Projektant potrafi się bawić swoimi pomysłami. Nie wszystko rzecz jasna da się nosić na co dzień, ale w przypadku high fashion zasady są inne. Tutaj rzeczywiście najbardziej mogą korzystać z tego ludzie pokroju Harry’ego Stylesa, u których stylistyczny ekscentryzm ma sens. Bo ten ekscentryzm jest widoczny w wielu elementach kolekcji pre-fall 2020.

Wyróżnić można chociażby brązowy garnitur w prążki ze emblematami „GG”, taki sam garnitur, ale w kolorze szarym, który wykończony jest parą rozszerzanych spodni oraz zielony dwurzędowy garnitur oddający hołd latom 80. Gdzie indziej wizja Alessandro Michele przedstawia śmiałą kurtkę z motywem lamparta, vintagowe kamizelki z napisem „GG” oraz dres nawiązujący do odzieży roboczej. Oprócz tego mamy niemały wybór butów – od nieśmiertelnych loafersów po sneakersy, w których czuć trochę styl lat 90. Koniec końców Michele dalej nie wychodzi z formy, pozostając jednym z najciekawszych projektantów na świecie.

Całą męską kolekcję Gucci na sezon pre-fall 2020 znajdziesz w naszej GALERII>>>