Paul Andrew, dyrektor kreatywny Salvatore Ferragamo, w najnowszej męskiej kolekcji marki postanowił sprawdzić, jak to jest ubierać millennialsa, który już od dawna nie identyfikuje się z żadną konkretną grupą czy subkulturą. Po prostu miesza wszystko, co jest dostępne na rynku. Styl biznesowy ze sportowym, oficjalny z casualowym, codzienny z odświętnym. I wiecie co? Całkiem nieźle na tym wychodzi! Marka Salvatore Ferragamo, mimo olbrzymiego przywiązania do tradycji, od przyszłego sezonu pozwoli mu to robić jeszcze lepiej!

Salvatore Ferragamo na sezon jesień/zima 2020/2021

- Kiedyś ludzie lepiej identyfikowali się z poszczególnymi kategoriami czy grupami. Przed laty kiedy surfer chciał pojechać na Wall Street, z pewnością nie wiedział, w co się ubrać. Dzisiaj może łatwo nosić spodnie w stylu surferów z dopasowaną kurtką i nawet na Wall Street nie będzie wzięty za dziwaka. – tak swój zamysł kolekcji zaraz po pokazie wyjaśniał Andrew.

ZOBACZ: Moda męska: Dolce&Gabbana na sezon jesień/zima 2020/2021 [GALERIA]

Paul Andrew i jego młoda ekipa projektowa musieli się zatem nieźle bawić podczas projektowania kolekcji. Jeśli bowiem zmiksujesz archetyp marynarza i biznesmena, co otrzymasz? Idealnie skrojony płaszcz z najlepszego szkockiego tweedu w jodełkę. A jeśli dodatkowo dodasz do tej mieszanki vibe surfera z Cali z lat 80., będziesz nosił pasującą do siebie parę obszernych szortów na spodniach nienagannie dopasowanego prążkowanego garnituru. No i na deser kombinacja żołnierza i surfera, czyli zupełnie nowe podejście do kamuflażu. Tym razem jednak zainspirowanego hawajską koszulą, acz cały czas utrzymanego w wojskowych kolorach.

CZYTAJ TEŻ: Moda męska: Prada na sezon jesień/zima 2020/2021 [GALERIA]

Gra w miksowanie męskich archetypów dobrze posłużyła kolekcji. Znalazło się w niej mnóstwo świetnie dopasowanych elementów, o dobrych proporcjach i subtelnych pomysłach, zachowujących nieustająco elegancki styl Ferragamo. Bo jeśli ktoś już sięga po włoska markę, robi to po to, żeby zamanifestować swoje przywiązanie do krawieckiej tradycji Włoch. Nieoczywiste, odważne czy zabawne niekiedy połączenia mogą być dla niej jedynie miłym dodatkiem. 

Sylwetki z męskiej kolekcji Salvatore Ferragamo na sezon jesień/zima 2020/2021 znajdziesz w naszej GALERII>>>