Raf Simons dał się już w przeszłości poznać jako projektant, który nawiązuje do kultowych dzieł filmowych – w kolekcji dla Calvina Kleina na wiosnę 2018 zaprezentował buty zainspirowane maską Jasona Voorhesa, czyli antagonisty serii „Piątek 13-tego”. Filmowe zainteresowania Belga pojawiają się także w jego najnowszej linii ubrań – w informacji prasowej podano m.in. takie filmy jak „Labirynt Fauna”, „Obcy”, „Krzyk”, „Koszmar na ulicy wiązów” czy „Powiększenie”.

Pomijając inspiracje filmowe, „Teenage Dreams” w pełni odwołuje się do kultury młodzieżowej, ale tu i ówdzie ukazuje lekką zabawę z sylwetkami. Da się także zauważyć pewien wpływ Miucci Prady, ponieważ kolekcja zawiera kilka wzorów przypominających jej pomysły – np. grube dzianinowe kamizelki i bogate graficzne koszule. Ale już blezery (sporadycznie rozcinane z tyłu) czy odzież wierzchnia to klasyczny Simons.

Przylegające do ciała koszulki i golfy posiadają insygnia Simonsa, stylizowany tekst, wzory jak szachownica i wiry kolorów. W ofercie znajdziemy także ogromne poncza z kapturem (czyżby nawiązanie do The Beatles z okresu „Help”?) i ubrania w stylu retro, takie jak skórzane kurtki bez rękawów i spodnie dzwony. Tematyczne przypinki i guziki dodatkowo podkreślają nadruki zdobiące koszulki, bluzy z kapturem oraz płaszcze. Nad wszystkim unosi się duch mody lat 60., ale pomysłowo przerobionej. W GALERII>>> możecie zobaczyć męskie sylwetki nowej kolekcji Belga.