Pokaz kolekcji Louis Vuitton miał miejsce w porcie w Szanghaju. Nie będzie żadnym zaskoczeniem wyjawienie, że modele wyłaniali się w trakcie show z kontenerów transportowych. Większość ubrań ozdobiono nadmuchiwanymi animowanymi postaciami, co było uroczym nawiązaniem do krótkiego filmu, który marka opublikowała podczas cyfrowego tygodnia mody w Paryżu.

Pierwsza sylwetka kolekcji – nieskazitelnie skrojony beżowy garnitur – sugerowała konserwatywną propozycję na wiosnę-lato 2021, ale w tracie pokazu okazało się, że Virgil Abloh daleki jest od bezpiecznych rozwiązań. Kolejne elementy stawały się coraz bardziej abstrakcyjne z odrobiną psychodelii w kontrastowych połączeniach kolorystycznych.

Eklektyczny krój kolekcji obejmował gradientowe kolory, nadruki z chmurami (motyw znany z kolekcji jesienno-zimowej), ostentacyjnie prezentujące się garnitury w stylu lat 70. w barwach kobaltu i słonecznej żółci, a także półprzezroczystą odzież wierzchnią w druku 3D i luksusowe sztuczne futra. Przy niektórych ubraniach stopień surrealizmu był naprawdę wysoki za sprawą przypiętych do klap dużych skorpionów, pand i flamingów.

„To, czego byłeś dziś świadkiem, nie jest kolejnym pokazem mody. To, co widziałeś, to wyobraźnia czarnych przejawiająca się w prawdziwym życiu” – powiedział po pokazie Abloh. Jedno jest pewne – projektant rzeczywiście ma bogatą wyobraźnię i potrafi zaintrygować swoimi konceptami. W GALERII>>> możecie zobaczyć kolekcję Louis Vuitton na wiosnę-lato 2021.

ELLE MAN POLECA: Moda męska: Jacquemus na sezon wiosna-lato 2021 [GALERIA]

CZYTAJ: Moda męska: Prada na sezon wiosna-lato 2021 [GALERIA]

ZOBACZ: Co z pokazami mody po pandemii?