Przez kilka ostatnich sezonów pokazy Fendi odbywały się w tym samym miejscu w Mediolanie, ale dla SS20 Silvia Venturini najwyraźniej miała ochotę na świeże powietrze. Pokaz odbył się w pięknym ogrodzie pełnym zieleni przy ścieżce dźwiękowej skomponowanej przez legendarnego Ryuichi Sakamoto.

Fendi zaprezentowało oversize’owe kurtki woskowane, luźne spodnie i koszule w kolorze stonowanej zieleni, płowy i neutralnych odcieni. W kolekcji nie zabrakło też serii dżinsowych kombinezonów i krótkich bojówek, a także długich, przypominających sukienki tunik z botanicznymi nadrukami.

Luca Guadagnino tegorocznym projektantem Fendi

Fendi współpracowało w przeszłości z Instagramowym artystą Hey’em Reillym oraz związanym ze sztuką performance Nico Vascellarim, ale w tym roku projektantem został świetny włoski reżyser Luca Guadagnino, którego widzowie znają z filmów „Nienasyceni”, „Tamte dni, tamte noce” oraz „Suspiria”. Jego przygaszona, geometryczna grafika pojawiła się na wielu koszulach, tunikach i akcesoriach.

Na koniec warto wspomnieć, że zgodnie z motywem ogrodowym kolekcji, niejeden model nosił konewki Fendi. Inne akcesoria obejmowały kapelusze z logo FF, kosze piknikowe i nowe wersje kultowej torebki-bagietki Fendi.

CZYTAJ TEŻ: Moda męska: Giorgio Armani na sezon wiosna/lato 2020 [GALERIA]