Zacznijmy może od tego, kim jest Feng Chen Wang. Ta urodzona w Chinach projektantka uznawana jest za jeden z największych talentów nowej generacji w świecie mody. Wang studiowała MA Fashion Menswear na prestiżowej Royal College of Art w Londynie, którą ukończyła w 2015 r. To właśnie w stolicy Anglii ustanowiła swoją bazę.

Opisując swoją estetykę jako „współczesną, emocjonalną i uporządkowaną”, Wang skupia się na technicznej odzieży wierzchniej, tworząc unisexowe ubrania dla mężczyzn i kobiet, które są funkcjonalne, ale jednocześnie konceptualne i osobiste, bowiem czerpią z jej doświadczeń życiowych. Ma na koncie już parę kolekcji. Wcześniej w tym roku nawiązała współpracę z marką Converse, tworząc dla niej kapsułową kolekcję. Teraz jednak pochwaliła się pełną linią odzieży.

ZOBACZ TEŻ: Converse stworzył specjalną kolekcję butów na 80-lecie Batmana [SHOPPING]

Wang wyraźnie postawiła na eksperymenty. Trencze zostały wydłużone, anoraki przycięte, a spodnie dresowe zestawiła z niedopasowanymi panelami. Z kolei klasyczne koszule, szerokie plisowane szorty i spodnie dżinsowe wypadają intrygująco z powodu warstwowych detali – niektóre ubrania są podwojone w pasie czy na rękawach. Mocno uwypuklone logo Converse na wielu ciuchach nie pozwala nam zapomnieć, że kolekcja jest kolaboracją projektantki z Converse. To streetwear daleki od konwencjonalnych rozwiązań, ale niewątpliwie przykuwający oko. To tylko udowadnia, że warto się przyglądać karierze Wang, a Converse ma zdecydowanie dobrego nosa do odnajdywania oryginalnych projektantów.