Pokaz kolekcji Burberry odbył się na lustrzanym wybiegu przy akompaniamencie recitalu fortepianowego słynnych sióstr Katii i Marielle Labèque oraz pejzażach dźwiękowych stworzonych przez producentkę Arca. Efekt był bez wątpienia klimatyczny i nawiązywał do kierunku, w którym zmierza brytyjski dom mody.

Sama kolekcja Tisciego została po części zainspirowana wspomnieniami, które Riccardo Tisci zgromadził podczas wielu lat swojej pracy. „Mam silne poczucie dumy, kiedy myślę o początkach mojej kariery. Byłem wówczas wschodzącym projektantem, który uczył się swojego rzemiosła i czerpał inspirację z każdego możliwego miejsca” – powiedział Włoch.

ZOBACZ TEŻ: London Fashion Week jesień-zima 2020/2021: najlepsze męskie stylizacje mody ulicznej [NOWE ZDJĘCIA]

Dodał również, że pamięć o tym szczególnym i formatywnym czasie w jego życiu wpłynęła na nowe ubrania, poczynając od odwiedzanych miejsc przez otaczających go ludzi po muzykę, która go zainspirowała. „Właśnie tę stronę mojej osobistej podróży chciałem połączyć z kodami i językiem, które zacząłem definiować w Burberry” – dodał.

W rezultacie pokazał klasyczną odzież wierzchnią, taką jak trencze, marynarki i elementy szyte na miarę zadłużone w charakterystycznej beżowej palecie kolorów domu, zestawioną z nowoczesnymi grafikami, technikami i tkaninami. W kolekcji znajdziemy dopasowaną koszulkę polo pokrytą przerobionymi nadrukami w kratę Burberry, wydłużoną i zdekonstruowaną koszulę, którą można nosić jak płaszcz, trencz bez rękawów, czy puchową kurtkę w jaskrawych odcieniach połączoną z tradycyjnym płaszczem za pomocą zamka błyskawicznego.

Z jednej strony mamy tutaj subtelną odę do brytyjskiego dziedzictwa blisko 150 letniej marki, a z drugiej zupełnie współczesne myślenie o modzie. Tisciemu udało się w miarę dobrze pogodzić typową dla niego zmysłową elegancję z bardziej awangardowymi wtrętami. A przecież to samo można powiedzieć o muzyce, jaką słyszeli uczestnicy pokazu. To tylko dowodzi, że Włoch mocno przemyślał to, jak ma wyglądać każdy element „Memories”.

W GALERII>>> możecie zobaczyć ubrania Burberry na jesień/zima 2020/2021 z London Fashion Week.