Boss: z Nowego Jorku do Mediolanu

Boss przez ostatnie lata pokazywał swoje kolekcje w Nowym Jorku. Od tego roku przeniósł swoje pokazy do Mediolanu i to tam zaprezentował wizję kobiety i mężczyzny na wiosnę i lato 2020 roku. Na mediolańskim wybiegów podczas pokazu niemieckiej marki zobaczyliśmy zatem równomiernie rozłożoną w proporcjach defiladę tak męskich jaki i damskich sylwetek. Boss to marka, w której próżno szukać modowych szaleństw czy udziwnień (szczególnie, kiedy idzie o jej linie biznesowe), co nie znaczy, że jej kolekcje nie są nowatorskie czy niekiedy nawet eksperymentalne. 

ELLE MAN NEWS: Omega uczciła jeden z najlepszych filmów o Jamesie Bondzie nowym modelem Seamastera. Ile kosztuje?

Ingo Wilts, główny projektant marki, stawia w przyszłym sezonie na proste w kroju formy, choć pozwolił sobie na więcej szaleństwa w kwestii kolorów. I tak na wybiegu, obok bieli, różnych odcieni kremu i beżu oraz czerni, królowały nieco agresywniejsze czerwienie, nasycone kobalty i niebieskości. Nie dało się jednak nie zauważyć zdecydowanego akcentu na pastele. Bo na wiosnę i lato 2020 mężczyzna Bossa ma się nosić głównie w jasno cytrynowych żółciach, stonowanym turkusie i błękicie. Przy okazji nie powinien zapominać jednak, że to, co nadaje jego szafie charakteru, to wzory. Te jednak raczej na wieczór. Bo za dnia liczy się spokój i harmonia. Ten spokój i ta harmonia, które inspirowały Wiltsa podczas tworzeia tej kolekcji:

„Nastrój, który przebiega przez kolekcję, został zainspirowany porannym spacerem, który odbyłem przez Hudson Yards wczesnym latem. Słońce właśnie wschodziło, a kolory poranka odbijały we wszystkich budynkach. Nie mogłem nie podchwycić tego tematu.” – komentował swoje dzieła zaraz po pokazie Wilts.

ZOBACZ: Moda męska: Gucci na sezon wiosna/lato 2020 [GALERIA]

Na wybiegu, wśród modeli zauważyliśmy Dominika Sadocha, który w specjalnym wywiadzie dla ELLEMAN.pl opowiedział nam, jak wygląda praca przy pokazach takich jak ten.

Moda męska: Boss na sezon wiosna/lato 2020 

Na kolekcję w dużej mierze składają się garnitury (jeśli dobrze skrojony garnitur, to tylko od Bossa!), oversize’owe spodnie w kant, koszule i wiosenne kurtki o pudełkowym kroju. Po obejrzeniu tej kolekcji nie mamy wątpliwości, że Boss to marka bardzo skuteczna, szczególnie jeśli chodzi o tworzenie minimalistycznej odzieży wierzchniej, w tym płaszczy, które posłużą nam dłużej niż tylko jeden sezon.  

Wszystkie męskie sylwetki z pokazu Boss na sezon wiosna/lato 2020 znajdziesz w naszej GALERI>>>