Moto g to bez wątpienia najpopularniejsza rodzina smartfonów Motoroli. Powstała ona w duchu innowacji i z myślą o udostępnieniu wyjątkowych technologii w przystępnej cenie. To tej serii urządzeń zawdzięczamy nie tylko powstanie segmentu smartfonów ze średniej półki, ale także funkcje zarezerwowane dotąd dla urządzeń premium, jak np. intuicyjna obsługa, szybkie procesory i wydajne aparaty. Urządzenie, o którym opowiemy poniżej jest przedstawicielem dziesiątej generacji moto g. I, podobnie jak w przypadku poprzedników, oferuje potencjalnym klientom coś naprawdę ciekawego. Jest to połączenie dużej wydajności z niewygórowaną ceną oraz możliwość wykorzystania smartfonu w nowy, innowacyjny sposób.

Moto g100 – jest moc!

Najważniejszą – bo w największym stopniu wpływającą na doświadczenia płynące z użytkowania urządzenia – cechą moto g100 jest jego moc. Sercem smartfonu jest topowy procesor Snapdragon™ 870 5G. Przekłada się to rzecz jasna na bezproblemowe działanie. Transmisje strumieniowe oraz pobieranie plików przebiegają błyskawicznie i bez opóźnień, aparat fotograficzny reaguje natychmiast, aplikacje uruchamiają się w mgnieniu oka, a na telefonie można wykonywać kilka zadań jednocześnie. Wszystko to dzięki superszybkiej łączności 5G i wysokiej wydajności procesora oraz 8 GB RAM.

Wyświetlacz? Top

Wydajność to ważna rzecz, ale istotne są również kwestie estetyczne. I pod tym względem moto g100 nie zawodzi. Smartfon jest wyposażony w wyświetlacz CinemaVision o przekątnej 6,7 cala. Na jego ultraszerokim ekranie o stosowanych w branży kinowej proporcjach 21:9 filmy prezentują się niezwykle przyjemnie, a dzięki częstotliwości odświeżania 90 Hz obraz jest płynny, a wczuwaniu się w akcję nie przeszkadzają żadne zacięcia.

Jesteśmy gotowi do pracy zdalnej…

Wraz z moto g100 weszła nowa platforma Ready For, która pozwala na wykorzystanie pełni możliwości smartfonu z jeszcze lepszymi efektami. Wystarczy podłączyć telefon do zewnętrznego monitora za pomocą dołączonego kabla USB-C HDMI i wybrać tryb pulpitu, by wyświetlać aplikacje desktopowo. Pracować można, wykorzystując smartfon jako klawiaturę i touchpada, ale także po sparowaniu bezprzewodowo akcesoriów (np. Lenovo ThinkPad X1 Presenter Mouse i Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II). Jedną z ogromnych korzyści platformy Ready For jest to, że zawsze mamy wszystko, czego potrzebujemy, przy sobie. Podczas kolejnego spotkania z klientem wystarczy, że podłączysz telefon do dostępnego ekranu i od razu możesz rozpocząć prezentację!

Gdy łączysz się z partnerami biznesowymi wirtualnie, wykorzystaj moto g100 jako kamerę. Jej zaawansowane oprogramowanie będzie śledzić Twój ruch i kadrować Cię tak, byś zawsze był w centrum obrazu. Dzięki temu Twoi rozmówcy będą mieli wrażenie, jakby byli z Tobą w tym samym pomieszczeniu, a Ty wypadniesz lepiej.

Ponadto smartfon udostępnia funkcję Audio Zoom, która selekcjonuje dźwięk tak, by słyszalne było właśnie to, na czym Ci zależy, a nie np. remont u sąsiadów.

…i do relaksu

Platforma Ready For w moto g100 oferuje jeszcze inną korzyść – to dwa tryby: tryb gry i tryb TV, które umożliwiają granie jak na konsoli oraz oglądanie filmów i seriali z Twoich ulubionych serwisów streamingowych, nawet gdy telewizor nie jest smart lub gdy nie chcesz się na nim logować, np. podczas podróży służbowej. By grało się jeszcze wygodniej, do smartfonu możesz podłączyć konsolowy pad.

Świetny aparat z rozdzielczością 6k i nowym trybem nagrywania

Jeśli często dzielisz się ze znajomymi nagraniami sytuacji z Twojego życia, ucieszy Cię funkcja Dual Capture, która pozwala nagrywać kamerami z przodu i z tyłu jednocześnie. Dzięki temu możesz w tym samym czasie pokazać wydarzenia i swoją reakcję. Do tego 64-megapikselowy aparat główny pozwala nagrywać w niesamowitej rozdzielczości 6k! Tak wysokie parametry to wciąż domena najdroższych smartfonów. A moto g100 – zgodnie z ideą rodziny moto g – dostała na starcie bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do swoich możliwości.

Ponadto smartfon ten ma dodatkowy obiektyw ultraszerokokątny do selfie, dzięki któremu obejmiesz 4 razy więcej przestrzeni niż standardowym aparatem przednim.

Ułatwienia, które zostaną z Tobą już na zawsze

Moto Gesty to ułatwienia uwielbiane przez użytkowników Motoroli. Jednym z najpopularniejszych jest gest ciosu karateki włączający i wyłączający latarkę. Niektórzy wykorzystują go, by odnaleźć się w kablach pod biurkiem (co swoją drogą nie jest problemem, gdy korzystasz z Ready For), inni podczas dłubaniny pod maską, jeszcze inni na nocnym wypadzie lub by zaimponować tym, którzy takiego rozwiązania dotąd nie widzieli. Motorola oferuje również świetny tryb always on display, który umożliwia podgląd wiadomości/powiadomień, odrzucanie ich i odpowiadanie bez konieczności odblokowywania ekranu. Dzięki temu szybko zdecydujesz, co jest warte Twojej uwagi bez rozpraszania się sprawami nieistotnymi. Podobnych ułatwień w moto g100 i innych smartfonach Motoroli znajdziesz więcej.