Kolekcja Resort 2020 duetu MMC Studio

Resort 2020 to pierwsza taka kolekcja w historii duetu MMC, ale też w polskiej modzie. Punktem wyjścia do jej stworzenia była podróż Ilony i Rafała do Marakeszu na początku tego roku. Klimat stolicy Maroko, atmosfera, design, natura, kolory i zapachy stały się impulsem do poszukiwań projektantów i znalezienia odpowiednich tkanin z bogatymi haftami i orientalnymi motywami. Te wraz z początkiem lipca pokazali nie tylko pięknych kobiecych ciałach, ale także na tych męskich.

Cała kolekcja Resort 2020 złożona była z 40 looków. To w dużej mierze charakterystyczne dla duetu MMC proste, minimalistyczne formy oraz ukochany oversize – obszerne koszule, szerokie spodnie z obniżonym stanem czy zamaszyste szlafroki. Domieszka Orientu w tej kolekcji to nie tylko bogate wzory – klimat Marakeszu przywodziły na myśl także charakterystyczne modele długich płaszczy, kaftanów czy męskich tunik. Kolorystyka kolekcji w zasadzie została utrzymana w gamie, którą projektanci stosują od lat: biel, czerń i szarości. Ty razem pojawiła się też domieszka złota oraz rudego, pustynnego brązu.

Resort 2020 duetu MMC Studio - męskie i damskie sylwetki

Kolekcja Resort 2020 została uszyta z naturalnych tkanin: bawełnianego batystu, kilku rodzajów jedwabiu oraz lnu wymieszanego z jedwabiem i ma być odpowiedzią m.in. na to, jakich ubrań szuka nowoczesny mężczyzna wybierając się w tropikalną podróż. Takim mężczyzną może być choćby Piotr Stramowski, który pojawił się na koniec pokazu. Nie szedł jednak w nim sam. Aktor na wybiegu MMC pokazał się ze swoją żona Kasią Warnke, która po raz pierwszy pojawiła się publicznie w ciąży. Tej nie dało się nie zauważyć. Zarówno Kasia, jak i Piotr przechadzali się bowiem po wybiegu w letnich, zwiewnych płaszczach MMC w białym i czarnym kolorze, w bardzo wakacyjnym wydaniu.

Za reżyserię pokazu odpowiadała jak zwykle Kasia Sokołowska, wieloletnia przyjaciółka Ilony i Rafała. Stylizacje dobrała zaś Agnieszka Ścibior. Zdjęcia męskich i damskich sylwetek z kolekcji Resort 2020 od MMC znajdziesz w naszej GALERII>>>