Mistrzowski bolid na aukcji

F1 na początku tego roku ogłosiło, że wspólnie z firmą RM Southeby’s przeprowadzą specjalną licytację podczas ostatniego wyścigu tego sezonu. Do wczoraj nie pojawiła się żadna informacja na temat tego, co miałoby być przedmiotem aukcji. Tymczasen F1 zaskoczyła wszystkich, jak to ma ostatnio w zwyczaju. Podano informację, według której licytywoany będzie mistrzowski bolid Michaela Schumachera z 2002 roku. Nie, nie będzie to replika. To samochód, którym 7-krotny mistrz świata przypięczętował swój piąty tytuł 17 lat temu!

Bolid osiągnął już status kolekcjonerski. Z pięknie brzmiącym V10, pojazd Michaela Schumachera z numerem podwozia #219 będzie można zlicytować pierwszego grudnia. Aukcja odbędzie się w paddocku, z widokiem na start GP Abu Dhabi. Ale to nie wszystko.

Wyjątkowa licytacja w Abu Dhabi: nie tylko bolid Schumachera

F1 poinformowało także, że oprócz bolidu Schumachera licytacji podlegać będzie także Ferrari F40 z 1990 roku. Dodatkowo, swój podpis złoży na nim Sebastian Vettel, czterokrotny mistrz świata Formuły 1. 

F1 dodała, że znaczna część dochodów z obydwu licytacji trafi do fundacji założonej przez rodzinę 7-krotnego mistrza świata, „Keep Fitghting, Never Give Up””.

- Nasza pierwsza aukcja przeprowadzana wspólnie z RM Southeby’s nabiera kształtów. Będzie ona fantastyczną okazją dla fanów, paddocku i gości by przybliżyć te ikoniczne auta i podzielić się ich pięknem. Jesteśmy dumni z tego, że będziemy mieli możliwość wsparcia fundacji rodziny Michaela - powiedziała Kate Beavan z F1, jedna z osób odpowiedzialnych za licytyację.

Trzeba przyznać, że aukcja na pewno zrobi wielkie wrażenie na całym świecie motorsportu. Teraz nasuwa się pytania: w czyim domu znajdzie się mistrzowski bolid Michaela Schumachera i model F40?