Film będzie pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego. W główną rolę wcieli się Piotr Głowacki. Oprócz niego na ekranie pojawią się m.in. Marian Dziędziel, Grzegorz Małecki, Rafał Zawierucha, Marcin Bosak, Marcin Czarnik oraz Piotr Witkowski.

ZOBACZ TEŻ: Po Tarantino czas na polską komedię. Rafał Zawierucha w roli głównej w filmie „Po moim trupie”

Akcja „Mistrza” zacznie się w 1940 roku. Do nowo utworzonego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz trafia pierwszy transport polskich więźniów. Wśród nich jest Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski – przedwojenny mistrz Warszawy w boksie. Kiedy sprowokowany wygrywa walkę z bezwzględnym kapo, boks staje się nową formą rozrywki funkcjonariuszy obozu, a zarazem źródłem hazardu dla niemieckich żołnierzy. Po każdej wygranej Teddy'ego, wśród polskich więźniów rośnie zarazem nadzieja, że ich oprawcy nie są niepokonani.

Film o Tadeuszu "Teddym" Pietrzykowskim oparto na prawdziwych wydarzeniach. Bokser stoczył w obozie kilkadziesiąt walk, z czego przegrał tylko jedną. Jego ekranowa historia została szczegółowo udokumentowana w oparciu o archiwalne oświadczenia byłych więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz wspomnienia samego boksera.

Na ekrany polskich kin obraz trafi jesienią 2020 roku.