Milan Fashion Week bez wątpienia podtrzymał standardy wysokiego stylu ulicznego, jaki zaprezentowali panowie podczas tygodni mody w Londynie oraz na Pitti Uomo. Panował nastrój luźnych sylwetek, falujących płaszczy i rzucających się w oczy wzorów, inspirowanych mnóstwem luksusowych logo.

Upodobanie odzieży męskiej do swobodnego krawiectwa zainspirowało różne stroje, włączając w to eleganckie okrycia wierzchnie, luźne blezery i wyrafinowane trencze. Wszystkie te elementy, często w luźnych, obszernych krojach, były uzupełnieniem szerokich spodni. Odważne nadruki z lampartem czy półksiężycowe wzory od Marine Serre dodały interesującego wizualnego aspektu do stylizacji, które poparte były wszechobecnymi moherowymi kardiganami w paski czy barwionymi teksturami.

ZOBACZ TEŻ: Pitti Uomo jesień-zima 2020-2021: najlepsze męskie stylizacje mody ulicznej [GALERIA]

W przypadku obuwia było nie mniej ciekawie. Panowie postawili zarówno na retro pary w rodzaju Nike Air Force 1 i New Balance 991, jak i nowsze rzeczy w rodzaju kolaboracji sacai x Nike Balzer. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć też butów ze skóry, w szczególności loafersów. Nie obyło się też bez delikatnie haftowanych slippersów. Jedno jest pewne – street fashion w Mediolanie dopisał.

Zdjęcia mody streetwearowej z Mediolanu z zakończonego właśnie tygodnia mody znajdziecie w naszej GALERII>>>.