Ostatnie miesiące zweryfikowały nasze podejście do trendów, klasycznej elegancji  i spowodowały znaczne poluzowanie obowiązujących dotąd dress code’ów . Funkcjonujemy inaczej niż dotąd, a moda jest bardziej liberalna i granice pomiędzy stylami zacierają się. Coraz swobodniej łączymy klasykę ze sportowym stylem.  W swoich wyborach kierujemy się przede wszystkim wygodą.

Komfort noszenia i dobra jakość to dwa podstawowe kryteria, jakimi kierujemy się podczas zakupu nowych butów,  mających za zadanie wpisać się w tempo miejskiego życia.  Dodatkowym atutem jest ich zgodność z trendami. Kazar i Kazar Studio na wiosnę proponują przede wszystkim dwa uniwersalne miejskie modele w wielu odsłonach: klasyczne loafersy oraz sneakersy inspirowane kultowymi modelami sportowych butów. 

Sportowe buty już dawno wyszły poza granice sal treningowych oraz tenisowych kortów. Od kilku sezonów podbijają miejskie ulice i wszystko wskazuje na to, że pozostaną tu na dłużej. Nic dziwnego – to wyjątkowo komfortowy fason, zapewniający wygodę przez cały dzień. 

Eklektyzm w modzie jest faktem, nawet jeśli jeszcze niedawno łączenie stylów znajdowało swoich przeciwników wśród konserwatywnych zwolenników klasycznej elegancji. Dzisiaj sneakersy śmiało nosimy do garnituru, któremu dodają swobody i mniej formalnego looku. W klasyczne stylizacje najlepiej wpisują się sneakersy w barwach stonowanych, neutralnych, bielach lub czerniach. Takie modele są najbardziej uniwersalne i łączą się z większością kolorów.

Sportowe buty idealnie współgrają z camelowym trenczem i skórzaną kurtką. Latem  będą się doskonale komponowały z lnianymi szortami i marynarką. 
Kazar i Kazar Studio proponują bogatą ofertę modeli sportowych butów, nawet dla najbardziej wymagających osób. Od stonowanych, skórzanych, miejskich trampek po bardziej ekstrawaganckie, masywne i wyraziste, które podkreślają indywidualizm oraz dodają oryginalności nawet najbardziej minimalistycznym stylizacjom.

Loafersy i ich nieco swobodniejsza odmiana, czyli buty typu drivers (z przyczepną podeszwą stworzoną specjalnie z myślą o komforcie kierowców samochodów) są ciekawą alternatywą dla sneakersów. 

To również odpowiedź marki Kazar na potrzeby tych mężczyzn, którzy cenią sobie elegancję wpisującą się w tradycyjne i klasyczne kanony mody. Loafersy są najbardziej pożądanym modelem butów na wiosnę i lato, bo nie tylko pasują do lekkich garniturów, spodni typu chinosy, czy do dżinsów, ale też są niezwykle lekkie i wygodne. Jeśli zależy nam na uniwersalnym modelu, który będzie się komponował z większością innych kolorów, warto postawić na te w camelowym albo brązowym kolorze. Niezależnie od tego z czym będziemy