Michael Schumacher kończy 50 lat. Od 5 leży przykuty do łóżka. O tym, w jakim jest stanie, wie jedynie najbliższa rodzina rajdowca. Póki co żona i dzieci Schumiego nie potwierdzili informacji, jakoby sportowiec odzyskał przytomność. Nadzieję na to jeszcze pod koniec zeszłego roku dawały słowa Francuza Jeana Todta – przyjaciela i byłego szefa Michaela w ekipie Ferrari. Todt, obecny prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), wyznał w grudniu, że jeszcze w listopadzie oglądał razem z Schumim wyścig Grand Prix Brazylii.

Michael Schumacher - stan zdrowia

Poza tym pojedynczym wyznaniem nic nie było wiadomo na temat stanu zdrowia i kondycji 7-krotnego mistrza świata Formuły 1. W przeddzień okrągłych urodzin Schumachera jego rodzina wydała jednak specjalnie oświadczenie. Czego się z niego dowiadujemy? Okazuje się, że niestety niewiele.

Możecie być przekonani, że Michael jest w najlepszych rękach i że robimy wszystko co możliwe, aby mu pomóc. Prosimy o zrozumienie - wypełniamy jedynie życzenie Michaela, by utrzymać w tajemnicy tak wrażliwy temat jak jego zdrowie. Chcieliśmy jednocześnie podziękować Wam za Waszą przyjaźń i życzyć wam zdrowego oraz szczęśliwego 2019 roku.

Jak widać, rodzina rajdowca nie zdecydowała się póki zdradzić, czy Michaelowi udało się już wyjść ze śpiączki i stanąć na nogi. Niektóre niemiecki media podają jednak, że Schumacher nie jest już przykuty do łóżka ani podłączony do żadnej specjalistycznej aparatury, co daje nadzieję na spory postęp w jego dalszym leczeniu.

Michael Schumacher - 50. urodziny

Oświadczenie rodziny rajdowca to jednak nie jedyny sposób, w jaki bliscy mistrza „świętują” okrągłą rocznicę jego urodzin. Do 50-stki swojego taty odniosła się dziś rano publicznie córka Michaela, Gina, która do tej pory bardzo rzadko wypowiadała się na ten temat. Z okazji 50. rocznicy ojca zrobiła jednak wyjątek i na swoim Instagramie nazwała go "najlepszym tatą na świecie".

W okolicach okrągłych urodzin Schumachera głośno zrobiło się też o najnowszym projekcie fundacji Keep Fighting, która stworzyła wirtualne muzeum z pamiątkami kojarzącymi się z jego karierą. Dziś świat ujrzała także oficjalna aplikacja Michaela Schumachera, za której sprawą będzie można przypomnieć sobie jego wszystkie sukcesy.

Michael może być dumny z tego, co osiągnął. My także jesteśmy z tego dumni. Chcemy pamiętać i celebrować jego zwycięstwa, rekordy, jak i jego jubileusz. – podsumowała w oświadczeniu rodzina Schumachera.

Michael Schumacher - kariera

Michael Schumacher urodził się 3 stycznia 1969 roku w niemieckim Huerth. Sportowiec jest posiadaczem większości rekordów w Formule 1. Najważniejsze z nich to 7 tytułów mistrza świata, wywalczonych w latach 1994-95 w barwach Benettona i 2000-2004 jako kierowca Ferrari. Schumacher wygrał też w najwięcej w historii wyścigów Grand Prix (dokładnie 91), a samym w roku 2004 udało mu się zwyciężyć w 13 zawodach. To ponownie udało się potem jedynie raz w historii – jemu rodakowi Sebastianowi Vettelowi (2013 rok).

Michael Schumacher - majątek

Michael Schumacher wciąż jest uważany za jednego z najbogatszych sportowców na świecie, m.in. dzięki udziałowi w licznych kampaniach reklamowych. Jego majątek szacuje się na ponad 800 milionów dolarów.

Michael Schumacher - żona, dzieci

Michael Schumacher z żoną Corinną ma dwoje dzieci - córkę Ginę Marie (21) i syna Micka (19), który poszedł w ślady ojca i jest kierowcą wyścigowym. W 2018 roku wywalczył on tytuł mistrza Europy Formuły 3 i stopniowo przybliża się do debiutu w F1.