Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany wielu wykonawców, którzy ponownie zmuszeni zostali albo do przeniesienia koncertów na przyszły rok, albo do znacznego ich ograniczenia. W pierwszej grupie jest Metallica. Amerykańska legenda metalu ogłosiła właśnie koncertowe plany obejmujące Europę w 2022 roku i... nie są one zbyt imponujące. Szczególnie, gdy spojrzy się na trasy zespołu organizowane jeszcze przed pandemią. Z drugiej strony docenić należy, że zespół w ogóle zdecydował się na przyjazd na Stary Kontynent.

Metallica ogłosiła właśnie, że zagra tylko na dużych festiwalach, a ostatecznie formacja zdecydowała się odwiedzić siedem z nich, które odbędą się pomiędzy 15 czerwca a 8 lipca 2022 roku. Polscy fani amerykańskiego zespołu po ogłoszeniu nie mogą być zadowoleni, ponieważ – przynajmniej na ten moment – Metallica nie zamierza przyjechać nad Wisłę. Pocieszeniem może być fakt, że pojawi się w czeskiej Pradze na Prague Rocks (22 czerwca 2022 roku).

Poniżej pełna lista ogłoszonych właśnie koncertów Metalliki:

  • Kopenhaga, Dania – 15 czerwca 2022
  • Pinkpop Festival, Holandia – 17 czerwca 2022
  • Firenze Rocks, Włochy – 19 czerwca 2022
  • Praga, Czechy – 22 czerwca 2022
  • Werchter, Belgia – 1 lipca 2022
  • Madryt, Hiszpania – Madcool Festival – 6 lipca 2022
  • Lizbona, Portugalia – NOS Alive 8 lipca 2022

Jednocześnie warto nadmienić, że lista koncertów może się jeszcze powiększyć, o czym zespół poinformował w opublikowanym oświadczeniu. – Bądźcie czujni, wkrótce dodamy coś do tej listy – zapewniono. Większość największych polskich festiwali muzycznych została przeniesiona na przyszły rok, dlatego Metallica miałaby gdzie wystąpić. Swoje składy kompletują chociażby Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival.

Ale czy do ponownego przyjazdu zespołu do Polski faktycznie dojdzie w 2022 roku? Tego niestety nie wiemy, choć nadzieja pozostaje. Szczególnie, że Metallica lubi przyjeżdżać do naszego kraju, co potwierdzała podczas ostatnich europejskich tournée. Wszystkie koncerty amerykańskiego zespołu wyprzedają się u nas na pniu!