Podstawą jest odpowiednie oczyszczenie skóry naszej twarzy, zarówno wieczorem, jak i rano, po nocy. Nasze pory są zatkane, a po całym dniu dodatkowo są pełne kurzu i innych zanieczyszczeń. Te z kolei sprzyjają wysuszaniu, alergiom i innym chorobom. Ponadto, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o naszą twarz, przyspieszymy proces starzenia się naszej skóry, a tego raczej nie chcemy.

Męskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy: czyszczenie

Jak już wspomnieliśmy, powinniśmy zacząć od odpowiedniego zmycia brudu i nadmiaru tłuszczu z naszej skóry. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości płyn do mycia. Uwaga: ważne jest, by dobrać odpowiedni preparat do naszej skóry. Na przykład, jeśli przetłuszcza się, wówczas powinniśmy zakupić płyn właśnie zapobiegający temu zjawisku. Mycie twarzy jest na pozór proste. Nakładamy na przemytą wodą twarz zalecaną przez producenta ilość preparatu, który wcieramy, a potem spłukujemy.

Nakładanie peelingu również jest rozsądną opcją. Służy on do usuwania martwego naskórka z naszej twarzy. Zalecamy stosować go raz na kilka dni, by zbytnio nie wysuszyć skóry. Na rynku dostępne są także specjalne urządzenia, które jeszcze dokładniej oczyszczą naszą skórę. Na początek jednak zalecamy tradycyjne podejście do higieny naszej twarzy.

Męskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy: nawilżenie

Dokładne umycie naszej skóry to dopiero pierwszy krok. Następnym jest odpowiednie nawilżenie. Tutaj sytuacja jest podobna, jak w przypadku płynów służących do czyszczenia twarzy. Musimy dobrać odpowiedni krem do naszej skóry. Warto zatem zapytać kogoś z obsługi o poradę.

Kolejnym krokiem może być nałożenie dodatkowego kremu przeciwzmarszczkowego. Tutaj lepiej nie oszczędzać, bo kupując najtańszy preparat tylko pogorszymy sprawę. Warto więc sięgnąć do portfela nieco głębiej i zainwestować w lepszej jakości krem. Nasza skóra odwdzięczy się nam po czterdziestce.

Kolejna rzecz - w drogeriach można zakupić kremy „wake me up”. Takie coś pomoże nam się obudzić, usunie podkrążone purpurowe plamy pod oczami i doda nam świeżości. W sam raz na ciężki poranek. Oczywiście skórę na naszej twarzy nawilżamy zarówno rano, jak i przed snem. 

Męskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy: maseczki 

Inną metodą pielęgnacji naszej twarzy jest stosowanie maseczek. Te mogą służyć zarówno oczyszczaniu, jak i nawilżaniu naszej skóry. Unikajmy jednak formuł 2 w 1. Pamiętajmy, że czyszczenie i nawilżanie to dwa oddzielne procesy, jeśli chodzi o pielęgnację skóry naszej twarzy.

Męskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy: olejki do zarostu

Są wśród nas i tacy, którzy są dumnymi posiadaczami brody. Często zapominamy, że nasz zarost jest jak nasze włosy na głowie - też wymaga pielęgnacji. Mając brodę powinniśmy się także zaopatrzyć w olejki do pielęgnacji zarostu. Oczywiście odpowiednio dobrane. Nie tylko pozwolą uwolnić naszą brodę od zarazków i bakterii, lecz nadadzą jej błysku i ładnego zapachu.

Jak widać pielęgnacja skóry skóry naszej twarzy nie jest tak prosta, jak się wydaje. Dlatego szalenie ważnym jest, by dobrać odpowiednie kosmetyki. Zmarszczki przyjdą zdecydowanie później, a nasza zadbana twarz będzie bardziej atrakcyjna!