Koncerty Męskiego Grania to istny fenomen polskiej sceny. Nie dość, że wyprzedają się na pniu, to dodatkowo wszystkie przygotowane przy okazji tras utwory – nazywane również hymnami – okazywały się wielkimi przebojami. Utwory nie tylko cieszyły (i nadal cieszą) się ogromnym zainteresowaniem w serwisie YouTube, ale również chętnie były grane przez rozgłośnie radiowe. Warto wspomnieć chociażby o singlu „Początek”, który ma obecnie ponad 120 milionów wyświetleń na YouTube, czy „Sobie i Wam” z 44 milionami.

Czy przygotowany w związku z Męskim Graniem 2021 utwór pt. „I Ciebie też, bardzo” powtórzy ten sukces? Tego nie wiadomo, ale na pewno utwór ma w sobie wszystko, co powinien zawierać potencjalny przebój. Kompozycja przygotowana została przez trójkę młodych i świetnych artystów, Darię Zawiałow, Dawida Podsiadłę oraz Vito Bambino. Zgodnie z tradycją na potrzeby singla przygotowano oficjalny teledysk. Jego stworzeniem zajęli się MYK_collective, a z efektem ich pracy możecie zapoznać się poniżej:

Męskie Granie rusza w trasę!

W ubiegłym roku z powodu pandemii Covid-19 trasa Męskiego Grania została odwołana. Ponieważ sytuacja się nieco ustabilizowała, zdecydowano, że w 2021 roku obie trasy zostaną połączone. Co to oznacza? Męskie Granie odwiedzi w sumie cztery polskie miasta, a w każdym zagra dwa koncerty. Pierwszy będzie odbywał się w związku z edycją zeszłoroczną (Orkiestrę tworzą Daria Zawiałow, Król oraz Igo), natomiast drugi będzie dowodzony przez tegoroczny skład. W każdym mieście pojawią się różne inkarnacje Męskiego Grania, o czym niedawno poinformowano na profilu imprezy w mediach społecznościowych.

Daty koncertów Męskiego Grania 2021:

  • Kraków (6-7 sierpnia, Muzeum Lotnictwa)
  • Warszawa (13-14 sierpnia, Tor Służewiec)
  • Poznań (20-21 sierpnia, Park Cytadela)
  • Żywiec (27-28 sierpnia, Amfiteatr pod Grojcem)

Warto dodać, że bilety na wszystkie koncerty trafiły do sprzedaży 21 czerwca o godzinie 12:00, natomiast organizatorzy dzień później poinformowali, że trasa została całkowicie wyprzedana. To kolejny taki przypadek, gdy Męskie Granie spotyka się z ogromnym zainteresowaniem fanów w całej Polsce. Nie powinno to dziwić, ponieważ to jedno z ciekawszych muzycznych przedsięwzięć ostatnich lat!