Trasa sponsorowana przez Żywiec wystartuje dokładnie 13 lipca i zawita do siedmiu polskich miast. Znanych artystów będzie można posłuchać w Warszawie, Żywcu, Poznaniu, Krakowie, Gdyni, Wrocławiu i Katowicach. Singiel „Sobie i Wam”, promujący tegoroczną trasę, to przedsmak tego, co czeka fanów. Za tekst utworu odpowiada Katarzyna Nosowska, która skomponowała także muzykę wraz z Marcinem Maciukiem. Oprócz Nosowskiej w piosence słyszymy Tomasza Organka, Krzysztofa Zalewskiego oraz Igora Walaszka.

Kim jest Tomasz Organek?

Tomasz Organek dał się na początku XXI wieku poznać jako muzyk toruńskiego zespołu SOFA. Po kilku latach i trzech albumach Organek postanowił pójść własną ścieżką. W 2013 roku powołał zespół pod nazwą Ørganek. Rok wyszedł debiutancki album „Głupi”, który później uzyskał status platyny. W 2016 roku wyszedł drugi album „Czarna Madonna”, na którym gościnnie udzielił się Adam „Nergal” Darski, czyli lider Bebemotha. Drugi album również okazał się sukcesem i pokrył się platyną. Organek już dwukrotnie stał na czele Męskie Granie Orkiestry.

Kim jest Igo - Igor Walaszek?

Walaszek znany jest ze swojego charakterystycznego głosu. Na co dzień udziela się jako wokalista zespołu Bass Astral x Igo. Elektroniczny duet z Krakowa tworzy wraz z producentem Kubą Traczem. Grupa powstała trzy lata temu. Po roku grania koncertów wydała pierwszy album pod tytułem „Discobolus”. Pod koniec 2017 roku ukazał się drugi album „Orell”. Walaszek jest również wokalistą w rockowo-funkowym zespole Clock Machine. W tym roku ukazała się ich trzecia płyta pod tytułem „Prognozy”. Igo jest jedynym debiutantem w składzie orkiestry.

Kim jest Krzysztof Zalewski?

Zalewski w 2002 roku wygrał drugą edycję programu „Idol”. Jednak na dobrą sprawę zrobiło się o nim głośno dopiero w ostatnich latach. W 2015 i 2018 roku współtworzył przeboje Męskiego Grania: „Armaty” i „Początek”. Ten drugi stał się prawdziwym hitem sieci. Muzyk otrzymał za niego m.in. nagrodę „Fryderyka” w kategorii „Utwór roku”. Zalewski ma na koncie cztery albumy solowe, z których „Złoto” i „Zalewski śpiewa Niemena” uzyskały status złotej płyty.

Katarzyny Nosowskiej raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Trzeba dodać, że w zespole Męskiego Grania wystąpią rówież Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk.

Męskie Granie 2019 - sprzedaż biletów

Już 6 czerwca o godzinie 12.00 wystartuje regularna sprzedaż biletów na wydarzenie. Będą one dostępne w cenie 149 zł na eBilet.pl oraz Eventim.pl. Wszystkie bilety będą imienne, a jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie cztery.

Męskie Granie – gdzie odbędą się koncerty?

  • Poznań, Cytadela, 13 lipca
  • Kraków, Muzeum Lotnictwa, 20 lipca
  • Gdynia, Park Kolibki, 27 lipca
  • Wrocław, Partynice, 3 sierpnia
  • Katowice, Strefa Kultury, 10 sierpnia
  • Warszawa, Służewiec, 17 sierpnia
  • Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, 24 sierpnia